Anmälda Nytt datum Vindeln


Anmäl dig här

Stock

29 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
17 Matilda Brink, Bjuråker
Ski-Doo Freeride 800 E-Tec -14
Team M&M
Ski-Doo Freeride 800 E-Tec -14   Bjuråker   Team M&M  
19 Erik Nilsson, Tavelsjö
Ski-Doo IronDog -15
Team Tegsnäshus AB
Ski-Doo IronDog -15   Tavelsjö   Team Tegsnäshus AB  
21 Wilma Jonsson, Hällnäs
Ski-Doo 600rs -19
Team Jonssons
Ski-Doo 600rs -19   Hällnäs   Team Jonssons  
28 Jonas Nylund, Östersud
Ski-Dok Mxz -19
Oktan
Ski-Dok Mxz -19   Östersud   Oktan  
32 Albin Persson, Skellefteå
Lynx RS 600 -17
Team JP Forest
Lynx RS 600 -17   Skellefteå   Team JP Forest  
33 Tobias Brännström, Umeå
Ski-Doo Rs 600 -17
Ski-Doo Rs 600 -17   Umeå     
34 Sebastian Persson, Robertsfors
Arctic Cat Zr6000r -19
Team Merafritid
Arctic Cat Zr6000r -19   Robertsfors   Team Merafritid  
39 Niklas Grönlund, Vilhelmina
Polaris Iq 600 -17
Team Daleng
Polaris Iq 600 -17   Vilhelmina   Team Daleng  
47 Markus Söderqvist, Arvidsjaur
Arctic Cat Zr6000 -19
Team Mellanströms
Arctic Cat Zr6000 -19   Arvidsjaur   Team Mellanströms  
55 Davina Backteman, Malmberget
Ski-Doo RS 600 -18
MJM POWERSPORTS
Ski-Doo RS 600 -18   Malmberget   MJM POWERSPORTS  
67 Jonna Öryd, Malmberget
Lynx Rave Rs -17
MJM POWERSPORTS
Lynx Rave Rs -17   Malmberget   MJM POWERSPORTS  
74 Patrik Naartijärvi, Kiruna
Lynx Rs 600 -16
Lynx Rs 600 -16   Kiruna     
76 Mattias Mattsson, Bygdeå
Arcticat Zr 8000 -14
Arcticat Zr 8000 -14   Bygdeå     
88 Mikael Karlsson, Strycksele
Ski-Doo Rs 600 -15
Team MKB
Ski-Doo Rs 600 -15   Strycksele   Team MKB  
97 Niklas Backteman, Malmberget
Ski-Doo RS 600 -18
Ski-Doo RS 600 -18   Malmberget     
98 Pontus Nässlander, Arjeplog
Artic Cat 6000 -19
Mellanströms motor
Artic Cat 6000 -19   Arjeplog   Mellanströms motor  
111 Lucas Tuoma, Storuman
Lynx Ds 850 -19
Lynx Ds 850 -19   Storuman     
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -17
Traktorcity/crossfix
Lynx RS -17   Piteå   Traktorcity/crossfix  
118 Simon Lundström, Rosvik
Polaris IQ'R Axys -18
Janne Risberg Entreprenad AB
Polaris IQ'R Axys -18   Rosvik   Janne Risberg Entreprenad AB  
146 David Bakaxel Öhman, Rosvik
Polaris Iqr -15
BENO
Polaris Iqr -15   Rosvik   BENO  
166 Jan Emilsson, Skellefteå
Lynx RS 600 -17
Lynx RS 600 -17   Skellefteå     
277 Bent-Inge Sørensen, Trofors, Norge
Polaris 600 Racer -18
Daleng Scooter Og Service
Polaris 600 Racer -18   Trofors, Norge   Daleng Scooter Og Service  
340 William Eriksson, Hörnefors
Lynx Rave 600 -07
Team Curry/chili
Lynx Rave 600 -07   Hörnefors   Team Curry/chili  
422 Sofia Lundmark, Skellefteå
Ski-Doo RS -16
Ski-Doo RS -16   Skellefteå     
666 Tobias Larsen, Hattfjelldal
Polaris Racer -19
Team Daleng
Polaris Racer -19   Hattfjelldal   Team Daleng  
691 Sofia Arktedius, Malmberget
Arctic Cat Sx -11
Team Arktedius
Arctic Cat Sx -11   Malmberget   Team Arktedius  
744 Niklas Hellgren, Storuman
Arctic Cat Zr 6000 -18
Team Yngvesson
Arctic Cat Zr 6000 -18   Storuman   Team Yngvesson  
3300 Mikaela Grönlund, Vilhelmina
Polaris Iq 600 -18
Team Daleng, Eir Of Sweden
Polaris Iq 600 -18   Vilhelmina   Team Daleng, Eir Of Sweden  
16500 Ronja Bråten, Hattfjelldal
Polaris Racer -18
Team Daleng
Polaris Racer -18   Hattfjelldal   Team Daleng  
 

Racer 1050cc

43 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
1 Felix Löfvenius, Burträsk
Ski-Doo Rev -07
Team Löfvenius Racing
Ski-Doo Rev -07   Burträsk   Team Löfvenius Racing  
10 Marcus Pekkanen, Gällivare
Lynx Rs -16
Lynx Rs -16   Gällivare     
11 Didrik Robertsson, Sorsele
Lynx Rs -15
Team Robertsson Racing
Lynx Rs -15   Sorsele   Team Robertsson Racing  
12 Simon Eklund, Bygdeå
Lynx RS -16
Lynx RS -16   Bygdeå     
19 Erik Nilsson, Tavelsjö
Ski-Doo Iron Dog -15
Team Tegsnäshus AB
Ski-Doo Iron Dog -15   Tavelsjö   Team Tegsnäshus AB  
21 Jonathan Holmström, Piteå
Polaris Pro Rmk -16
Golvteamet
Polaris Pro Rmk -16   Piteå   Golvteamet  
23 Ronnie Göransson, Lycksele
Ski-Doo Freeride 146? 800 -14
Team Auto Blå
Ski-Doo Freeride 146? 800 -14   Lycksele   Team Auto Blå  
28 Jonas Nylund, Östersud
Ski-Dok Mxz -19
Oktan
Ski-Dok Mxz -19   Östersud   Oktan  
32 Albin Persson, Skellefteå
Lynx RS 600 -17
Team JP Forest
Lynx RS 600 -17   Skellefteå   Team JP Forest  
33 Tobbe Brännström, Umeå
Ski-Doo Rs 600 -17
Ski-Doo Rs 600 -17   Umeå     
34 Sebastian Persson, Robertsfors
Arctic Cat Zr6000r -19
Team Merafritid
Arctic Cat Zr6000r -19   Robertsfors   Team Merafritid  
39 Niklas Grönlund, Vilhelmina
Polaris Iq 600 -17
Team Daleng
Polaris Iq 600 -17   Vilhelmina   Team Daleng  
45 Erik Tengman, Fällforsån
Artic Cat Zr 580 -95
Yngvessons Maskin / Skellefteå Maskinservice
Artic Cat Zr 580 -95   Fällforsån   Yngvessons Maskin / Skellefteå Maskinservice  
53 Daniel Väcklen, Långsele
Ski-Doo 850 -18
Teamsollefteåservicecenter
Ski-Doo 850 -18   Långsele   Teamsollefteåservicecenter  
55 Tony Johansson, Robertsfors
Lynx Rs -12
Johanssons Lantbruk
Lynx Rs -12   Robertsfors   Johanssons Lantbruk  
62 Robin Viksten, Norsjö
Arcticcat Sx 600 -14
Arcticcat Sx 600 -14   Norsjö     
63 Jim Lindqvist, Umeå
Arctic Cat ProMod 800 -07
J.Lindqvist Racing
Arctic Cat ProMod 800 -07   Umeå   J.Lindqvist Racing  
66 Hampus Ångkvist, Storuman
Polaris Pro Rmk -17
Polaris Pro Rmk -17   Storuman     
69 Pontus Johansson, Östersund
Yamaha SX Viper -02
Team Ollanders
Yamaha SX Viper -02   Östersund   Team Ollanders  
70 Alexander Jönsson, Holmsund
Lynx Rs600 -17
Lynx Rs600 -17   Holmsund     
74 Patrik Naartijärvi, Kiruna
Lynx Rs 600 -16
Lynx Rs 600 -16   Kiruna     
81 Christoffer Andersson, Boliden
Polars IQ IQ600r -17
Kvammarn SK
Polars IQ IQ600r -17   Boliden   Kvammarn SK  
82 Jonatan Jonsson, Skillingmark
Lynx Boondocker 3900 -14
Lynx Boondocker 3900 -14   Skillingmark     
86 Simon Rankvist, Piteå
Arctic Cat Wildcat 800 -15
Golvteamet
Arctic Cat Wildcat 800 -15   Piteå   Golvteamet  
88 Mikael Karlsson, Strycksele
Ski-Doo Rs 600 -15
Team MKB
Ski-Doo Rs 600 -15   Strycksele   Team MKB  
92 Filip Forsberg, Norsjö
Polaris Axys 600 -18
Polaris Axys 600 -18   Norsjö     
97 Niklas Backteman, Malmberget
Ski-Doo RS 600 -18
Ski-Doo RS 600 -18   Malmberget     
98 Pontus Nässlander, Arjeplog
Artic Cat Zr 6000 -19
Mellanströms
Artic Cat Zr 6000 -19   Arjeplog   Mellanströms  
100 Amanda Eriksson, Hemavan
Polaris PRO RMK -14
Polaris PRO RMK -14   Hemavan     
111 Marcus Lindkvist, Umeå
Arctic Cat Hpd -12
Team Ditec
Arctic Cat Hpd -12   Umeå   Team Ditec  
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -17
Traktorcity/crossfix
Lynx RS -17   Piteå   Traktorcity/crossfix  
118 Simon Lundström, Rosvik
Polaris IQ'R Axys -18
Janne Risberg Entreprenad AB
Polaris IQ'R Axys -18   Rosvik   Janne Risberg Entreprenad AB  
146 Zebastian Nygren, Gunnarn
Polaris Assault -11
Gashäng Racing
Polaris Assault -11   Gunnarn   Gashäng Racing  
167 Tok-Lasse Lundberg, Sikfors
Lynx Argafinnen Mod 600 -14
Team Subland
Lynx Argafinnen Mod 600 -14   Sikfors   Team Subland  
169 Kenny Tjernlund, Fällfors
Skidoo Rs 600 -09
Team Curry/chili
Skidoo Rs 600 -09   Fällfors   Team Curry/chili  
266 Jonas Karlsson Springare, Piteå
Lynx Rs 600 -14
Lynx Rs 600 -14   Piteå     
277 Bent-Inge Sørensen, Trofors, Norge
Polaris Racer -18
Daleng Scooter Og Service
Polaris Racer -18   Trofors, Norge   Daleng Scooter Og Service  
369 Johannes Vestermark, Fällfors
lynx 3700
Team Curry/chili
lynx 3700   Fällfors   Team Curry/chili  
606 Tim Marklund, Piteå
Arctic Cat XF 800 -14
Arctic Cat XF 800 -14   Piteå     
666 Tobias Larsen, Hattfjelldal
Polaris 600R -19
Team Daleng
Polaris 600R -19   Hattfjelldal   Team Daleng  
744 Niklas Hellgren, Storuman
Arctic Cat ZR 6000 -18
Team Yngvesson
Arctic Cat ZR 6000 -18   Storuman   Team Yngvesson  
888 Jonas Bohman, Storuman
Polaris Assault -13
Gashäng Racing
Polaris Assault -13   Storuman   Gashäng Racing  
1466 David Bakaxel Öhman, Rosvik
Polaris Iqr -15
BENO
Polaris Iqr -15   Rosvik   BENO  
 

146" Mountain "Stock"

11 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
3 Johan Strandberg, Ås
Lynx Boondocker 3700 850 -19
Team Ollanders
Lynx Boondocker 3700 850 -19   Ås   Team Ollanders  
21 Jonathan Holmström, Piteå
Polaris Pro Rmk -16
Golvteamet
Polaris Pro Rmk -16   Piteå   Golvteamet  
53 Daniel Väcklén, Långsele
Ski-Doo Freeride 850 -18
Sollefteåservicecenter
Ski-Doo Freeride 850 -18   Långsele   Sollefteåservicecenter  
55 Jacob Jirlen, Storuman
Polaris Pro Rmk -13
Polaris Pro Rmk -13   Storuman     
62 Morgan Andersson, Arvidsjaur
Lynx 850ds 3900 -19
Lynx 850ds 3900 -19   Arvidsjaur     
64 Ida Rosell, Sollefteå
Ski-Doo Summit 850 -18
Ski-Doo Summit 850 -18   Sollefteå     
68 Jesper Wickzell, Umeå
Arctic Cat Hardcore -19
Team MeraFritid
Arctic Cat Hardcore -19   Umeå   Team MeraFritid  
94 Frida Gradin, Sidensjö
Polaris Pro RMK 850 -19
Polaris Pro RMK 850 -19   Sidensjö     
111 Lucas Tuoma, Storuman
Lynx Ds 850 -19
Lynx Ds 850 -19   Storuman     
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx 850 DS -19
Traktorcity/crossfix
Lynx 850 DS -19   Piteå   Traktorcity/crossfix  
606 Tim Marklund, Piteå
Arctic Cat XF 800 -14
Arctic Cat XF 800 -14   Piteå     
 

Gubbklassen +40 år

11 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
21 Leif Jonsson, Hällnäs
Lynx 800rs -08
Team Jonssons
Lynx 800rs -08   Hällnäs   Team Jonssons  
45 Erik Tengman, Fällforsån
Artic Cat ZR580 -95
Yngvesson´s Maskin / Skellefteå Maskinservice
Artic Cat ZR580 -95   Fällforsån   Yngvesson´s Maskin / Skellefteå Maskinservice  
55 Tony Johansson, ROBERTSFORS
Lynx Rs -12
Johanssons Lantbruk
Lynx Rs -12   ROBERTSFORS   Johanssons Lantbruk  
60 Mikael Lidman, Bureå
Arctic Cat Zrt -95
Arctic Cat Zrt -95   Bureå     
67 Tok-Lasse Lundberg, SIKFORS
Lynx Argafinnen -14
Team Subland
Lynx Argafinnen -14   SIKFORS   Team Subland  
76 Mattias Mattsson, Bygdeå
Arcticcat Zr 8000 Rr -14
Arcticcat Zr 8000 Rr -14   Bygdeå     
97 Niklas Backteman, Malmberget
Ski-Doo RS 600 -18
Ski-Doo RS 600 -18   Malmberget     
111 Marcus Lindkvist, Umeå
Arctic Cat HPD -12
Team Ditec
Arctic Cat HPD -12   Umeå   Team Ditec  
166 Jan Emilsson, Skellefteå
Lynx RS 600 -17
Lynx RS 600 -17   Skellefteå     
271 Pär Scott, Puoltikasvaara
Arctic Cat Sx 600 -14
NÅRSAS MOTORSPORT
Arctic Cat Sx 600 -14   Puoltikasvaara   NÅRSAS MOTORSPORT  
400 Leif Viklund, Älvsbyn
Yamaha Sidewinder -17
Viklund Racing
Yamaha Sidewinder -17   Älvsbyn   Viklund Racing  
 

Damer

15 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
17 Matilda Brink, Bjuråker
Ski-Doo Freeride 800 E-Tec -14
Team M&M
Ski-Doo Freeride 800 E-Tec -14   Bjuråker   Team M&M  
21 Wilma Jonsson, Hällnäs
Ski-Doo 600rs -19
Team Jonssons
Ski-Doo 600rs -19   Hällnäs   Team Jonssons  
31 Thilda Persson, Bygdsiljum
Lynx Rs 600 -13
Team JP Forest
Lynx Rs 600 -13   Bygdsiljum   Team JP Forest  
33 Mikaela Grönlund, Vilhelmina
Polaris Iq 600 -17
Team Daleng, Eir Of Sweden
Polaris Iq 600 -17   Vilhelmina   Team Daleng, Eir Of Sweden  
55 Davina Backteman, Malmberget
Ski-Doo RS 600 -18
MJM POWERSPORTS
Ski-Doo RS 600 -18   Malmberget   MJM POWERSPORTS  
60 Maja Lidman, Bureå
Arctic Cat Zrt -95
Skellefteå Maskinservice
Arctic Cat Zrt -95   Bureå   Skellefteå Maskinservice  
63 Alexandra Gabriél, Övik
Arctic Cat Xf800 -12
TeamFritidsimport
Arctic Cat Xf800 -12   Övik   TeamFritidsimport  
64 Ida Rosell, Sollefteå
Ski-Doo Summit 850 -18
Ski-Doo Summit 850 -18   Sollefteå     
67 Jonna Öryd, Malmberget
Lynx Rave Rs 600 -17
MJM POWERSPORTS
Lynx Rave Rs 600 -17   Malmberget   MJM POWERSPORTS  
69 Sofia Arktedius, Malmberget
Arctic Cat Sx 600 -11
Team Arktedius
Arctic Cat Sx 600 -11   Malmberget   Team Arktedius  
94 Frida Gradin, Sidensjö
Polaris Pro RMK 850 -19
Polaris Pro RMK 850 -19   Sidensjö     
100 Amanda Eriksson, Hemavan
Polaris PRO RMK -14
Polaris PRO RMK -14   Hemavan     
165 Ronja Bråten, Hattfjelldal
Polaris Racer 600 -18
Team Daleng
Polaris Racer 600 -18   Hattfjelldal   Team Daleng  
422 Sofia Lundmark, Skellefteå
Ski-Doo RS -16
Ski-Doo RS -16   Skellefteå     
999 Klara Westerberg, Hemavan
Ski-Doo Freeride 850 146 -19
FUEL Hemavan
Ski-Doo Freeride 850 146 -19   Hemavan   FUEL Hemavan  
 

Unlimited

23 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
4 Felix Löfvenius, Burträsk
Ski-Doo Rev -07
Them Löfvenius Racing
Ski-Doo Rev -07   Burträsk   Them Löfvenius Racing  
7 Markus Mattsson, Bygdeå
Lynx Rs -13
Lynx Rs -13   Bygdeå     
10 Marcus Pekkanen, Gällivare
Lynx Rs -16
Lynx Rs -16   Gällivare     
11 Didrik Robertsson, Sorsele
Lynx Rs -15
Team Robertsson Racing
Lynx Rs -15   Sorsele   Team Robertsson Racing  
19 Erik Nilsson, Tavelsjö
Ski-Doo IronDog -15
Team Tegsnäshus AB
Ski-Doo IronDog -15   Tavelsjö   Team Tegsnäshus AB  
23 Ronnie Göransson, Lycksele
Ski-Doo Freeride 146 800 -14
Team Auto Blå
Ski-Doo Freeride 146 800 -14   Lycksele   Team Auto Blå  
33 Tobbe Brännström, Umeå
Ski-Doo Rs 600 -17
Ski-Doo Rs 600 -17   Umeå     
34 Ingemar Persson, Robertsfors
Arctic Cat Zr6000r -19
Arctic Cat Zr6000r -19   Robertsfors     
55 Tony Johansson, Robertsfors
Lynx Rs -12
Johanssons Lantbruk
Lynx Rs -12   Robertsfors   Johanssons Lantbruk  
60 Robin Viksten, Norsjö
Arcticcat Sx 600 -14
Arcticcat Sx 600 -14   Norsjö     
67 Tok-Lasse Lundberg, SIKFORS
Polaris Hellride -16
Team Subland
Polaris Hellride -16   SIKFORS   Team Subland  
69 Jonas Kardin, Vännäs
Arctic Cat Zr 600 -14
Arctic Cat Zr 600 -14   Vännäs     
74 Patrik Naartijärvi, Kiruna
Lynx Rs 600 -16
Lynx Rs 600 -16   Kiruna     
81 Christoffer Andersson, Boliden
Polaris IQ600r -17
Kvammarn SK
Polaris IQ600r -17   Boliden   Kvammarn SK  
82 Jonatan Jonsson, Skillingmark
Lynx Boondocker 3900 -14
Lynx Boondocker 3900 -14   Skillingmark     
86 Simon Rankvist, Piteå
Arctic Cat Wildcat 800 -15
Golvteamet
Arctic Cat Wildcat 800 -15   Piteå   Golvteamet  
92 Filip Forsberg, Norsjö
Polaris Axys 600 -18
Polaris Axys 600 -18   Norsjö     
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -17
Traktorcity/crossfix
Lynx RS -17   Piteå   Traktorcity/crossfix  
266 Jonas Karlsson Springare, Piteå
Lynx Rs 600 -14
Lynx Rs 600 -14   Piteå     
271 Pär Scott, Puoltikasvaara
Arctic Cat Sx 600 -14
NÅRSAS MOTORSPORT
Arctic Cat Sx 600 -14   Puoltikasvaara   NÅRSAS MOTORSPORT  
369 Johannes Vestermark, Fällfors
lynx 3700
Team Curry/chili
lynx 3700   Fällfors   Team Curry/chili  
400 Leif Viklund, Älvsbyn
Yamaha Sidewinder -17
Viklund Racing
Yamaha Sidewinder -17   Älvsbyn   Viklund Racing  
606 Tim Marklund, Piteå
Arctic Cat XF 800 -14
Arctic Cat XF 800 -14   Piteå