Resultat Nytt datum Vindeln


Visa heatresultat

Stock

# Poäng Startnr Förare/Maskin Skoter Team
1 50 39 Niklas Grönlund, Vilhelmina
Polaris Iq 600 -17
Team Daleng
Polaris Iq 600 -17 Team Daleng
2 44 34 Sebastian Persson, Robertsfors
Arctic Cat Zr6000r -19
Team Merafritid
Arctic Cat Zr6000r -19 Team Merafritid
3 40 277 Bent-Inge Sørensen, Trofors, Norge
Polaris 600 Racer -18
Daleng Scooter Og Service
Polaris 600 Racer -18 Daleng Scooter Og Service
4 36 115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -17
Traktorcity/crossfix
Lynx RS -17 Traktorcity/crossfix
5 32 98 Pontus Nässlander, Arjeplog
Artic Cat 6000 -19
Mellanströms motor
Artic Cat 6000 -19 Mellanströms motor
6 28 28 Jonas Nylund, Östersud
Ski-Dok Mxz -19
Oktan
Ski-Dok Mxz -19 Oktan
7 24 76 Mattias Mattsson, Bygdeå
Arcticat Zr 8000 -14
Arcticat Zr 8000 -14
8 20 666 Tobias Larsen, Hattfjelldal
Polaris Racer -19
Team Daleng
Polaris Racer -19 Team Daleng
9 16 21 Wilma Jonsson, Hällnäs
Ski-Doo 600rs -19
Team Jonssons
Ski-Doo 600rs -19 Team Jonssons
10 12 19 Erik Nilsson, Tavelsjö
Ski-Doo IronDog -15
Team Tegsnäshus AB
Ski-Doo IronDog -15 Team Tegsnäshus AB
11 8 74 Patrik Naartijärvi, Kiruna
Lynx Rs 600 -16
Lynx Rs 600 -16
12 4 744 Niklas Hellgren, Storuman
Arctic Cat Zr 6000 -18
Team Yngvesson
Arctic Cat Zr 6000 -18 Team Yngvesson
 

Racer 1050cc

# Poäng Startnr Förare/Maskin Skoter Team
1 50 606 Tim Marklund, Piteå
Arctic Cat XF 800 -14
Arctic Cat XF 800 -14
2 44 34 Sebastian Persson, Robertsfors
Arctic Cat Zr6000r -19
Team Merafritid
Arctic Cat Zr6000r -19 Team Merafritid
3 40 55 Tony Johansson, Robertsfors
Lynx Rs -12
Johanssons Lantbruk
Lynx Rs -12 Johanssons Lantbruk
4 36 12 Simon Eklund, Bygdeå
Lynx RS -16
Lynx RS -16
5 32 744 Niklas Hellgren, Storuman
Arctic Cat ZR 6000 -18
Team Yngvesson
Arctic Cat ZR 6000 -18 Team Yngvesson
6 28 266 Jonas Karlsson Springare, Piteå
Lynx Rs 600 -14
Lynx Rs 600 -14
7 24 28 Jonas Nylund, Östersud
Ski-Dok Mxz -19
Oktan
Ski-Dok Mxz -19 Oktan
8 20 63 Jim Lindqvist, Umeå
Arctic Cat ProMod 800 -07
J.Lindqvist Racing
Arctic Cat ProMod 800 -07 J.Lindqvist Racing
9 16 98 Pontus Nässlander, Arjeplog
Artic Cat Zr 6000 -19
Mellanströms
Artic Cat Zr 6000 -19 Mellanströms
10 12 277 Bent-Inge Sørensen, Trofors, Norge
Polaris Racer -18
Daleng Scooter Og Service
Polaris Racer -18 Daleng Scooter Og Service
11 8 11 Didrik Robertsson, Sorsele
Lynx Rs -15
Team Robertsson Racing
Lynx Rs -15 Team Robertsson Racing
12 4 39 Niklas Grönlund, Vilhelmina
Polaris Iq 600 -17
Team Daleng
Polaris Iq 600 -17 Team Daleng
 

146" Mountain "Stock"

# Poäng Startnr Förare/Maskin Skoter Team
1 50 606 Tim Marklund, Piteå
Arctic Cat XF 800 -14
Arctic Cat XF 800 -14
2 44 111 Lucas Tuoma, Storuman
Lynx Ds 850 -19
Lynx Ds 850 -19
3 40 115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx 850 DS -19
Traktorcity/crossfix
Lynx 850 DS -19 Traktorcity/crossfix
4 36 55 Jacob Jirlen, Storuman
Polaris Pro Rmk -13
Polaris Pro Rmk -13
5 32 21 Jonathan Holmström, Piteå
Polaris Pro Rmk -16
Golvteamet
Polaris Pro Rmk -16 Golvteamet
6 28 53 Daniel Väcklén, Långsele
Ski-Doo Freeride 850 -18
Sollefteåservicecenter
Ski-Doo Freeride 850 -18 Sollefteåservicecenter
7 24 62 Morgan Andersson, Arvidsjaur
Lynx 850ds 3900 -19
Lynx 850ds 3900 -19
8 20 68 Jesper Wickzell, Umeå
Arctic Cat Hardcore -19
Team MeraFritid
Arctic Cat Hardcore -19 Team MeraFritid
9 16 3 Johan Strandberg, Ås
Lynx Boondocker 3700 850 -19
Team Ollanders
Lynx Boondocker 3700 850 -19 Team Ollanders
10 12 64 Ida Rosell, Sollefteå
Ski-Doo Summit 850 -18
Ski-Doo Summit 850 -18
11 8 94 Frida Gradin, Sidensjö
Polaris Pro RMK 850 -19
Polaris Pro RMK 850 -19
 

Gubbklassen +40 år

# Poäng Startnr Förare/Maskin Skoter Team
1 50 21 Leif Jonsson, Hällnäs
Lynx 800rs -08
Team Jonssons
Lynx 800rs -08 Team Jonssons
2 44 55 Tony Johansson, ROBERTSFORS
Lynx Rs -12
Johanssons Lantbruk
Lynx Rs -12 Johanssons Lantbruk
3 40 400 Leif Viklund, Älvsbyn
Yamaha Sidewinder -17
TEAM BackCupen
Yamaha Sidewinder -17 TEAM BackCupen
4 36 67 Tok-Lasse Lundberg, SIKFORS
Lynx Argafinnen -14
Team Subland
Lynx Argafinnen -14 Team Subland
5 32 97 Niklas Backteman, Malmberget
Ski-Doo RS 600 -18
Ski-Doo RS 600 -18
6 28 45 Erik Tengman, Fällforsån
Artic Cat ZR580 -95
Yngvesson´s Maskin / Skellefteå Maskinservice
Artic Cat ZR580 -95 Yngvesson´s Maskin / Skellefteå Maskinservice
7 24 76 Mattias Mattsson, Bygdeå
Arcticcat Zr 8000 Rr -14
Arcticcat Zr 8000 Rr -14
8 20 166 Jan Emilsson, Skellefteå
Lynx RS 600 -17
Lynx RS 600 -17
9 16 111 Marcus Lindkvist, Umeå
Arctic Cat HPD -12
Team Ditec
Arctic Cat HPD -12 Team Ditec
10 12 271 Pär Scott, Puoltikasvaara
Arctic Cat Sx 600 -14
NÅRSAS MOTORSPORT
Arctic Cat Sx 600 -14 NÅRSAS MOTORSPORT
11 8 60 Mikael Lidman, Bureå
Arctic Cat Zrt -95
Arctic Cat Zrt -95
 

Damer

# Poäng Startnr Förare/Maskin Skoter Team
1 50 21 Wilma Jonsson, Hällnäs
Ski-Doo 600rs -19
Team Jonssons
Ski-Doo 600rs -19 Team Jonssons
2 44 165 Ronja Bråten, Hattfjelldal
Polaris Racer 600 -18
Team Daleng
Polaris Racer 600 -18 Team Daleng
3 40 33 Mikaela Grönlund, Vilhelmina
Polaris Iq 600 -17
Team Daleng, Eir Of Sweden
Polaris Iq 600 -17 Team Daleng, Eir Of Sweden
4 36 422 Sofia Lundmark, Skellefteå
Ski-Doo RS -16
Ski-Doo RS -16
5 32 999 Klara Westerberg, Hemavan
Ski-Doo Freeride 850 146 -19
FUEL Hemavan
Ski-Doo Freeride 850 146 -19 FUEL Hemavan
6 28 55 Davina Backteman, Malmberget
Ski-Doo RS 600 -18
MJM POWERSPORTS
Ski-Doo RS 600 -18 MJM POWERSPORTS
7 24 100 Amanda Eriksson, Hemavan
Polaris PRO RMK -14
Polaris PRO RMK -14
8 20 94 Frida Gradin, Sidensjö
Polaris Pro RMK 850 -19
Polaris Pro RMK 850 -19
9 16 31 Thilda Persson, Bygdsiljum
Lynx Rs 600 -13
Team JP Forest
Lynx Rs 600 -13 Team JP Forest
10 12 67 Jonna Öryd, Malmberget
Lynx Rave Rs 600 -17
MJM POWERSPORTS
Lynx Rave Rs 600 -17 MJM POWERSPORTS
11 8 64 Ida Rosell, Sollefteå
Ski-Doo Summit 850 -18
Ski-Doo Summit 850 -18
12 4 17 Matilda Brink, Bjuråker
Ski-Doo Freeride 800 E-Tec -14
Team M&M
Ski-Doo Freeride 800 E-Tec -14 Team M&M
 

Unlimited

# Poäng Startnr Förare/Maskin Skoter Team
1 50 4 Felix Löfvenius, Burträsk
Ski-Doo Rev -07
Them Löfvenius Racing
Ski-Doo Rev -07 Them Löfvenius Racing
2 44 606 Tim Marklund, Piteå
Arctic Cat XF 800 -14
Arctic Cat XF 800 -14
3 40 19 Erik Nilsson, Tavelsjö
Ski-Doo IronDog -15
Team Tegsnäshus AB
Ski-Doo IronDog -15 Team Tegsnäshus AB
4 36 55 Tony Johansson, Robertsfors
Lynx Rs -12
Johanssons Lantbruk
Lynx Rs -12 Johanssons Lantbruk
5 32 11 Didrik Robertsson, Sorsele
Lynx Rs -15
Team Robertsson Racing
Lynx Rs -15 Team Robertsson Racing
6 28 266 Jonas Karlsson Springare, Piteå
Lynx Rs 600 -14
Lynx Rs 600 -14
7 24 34 Ingemar Persson, Robertsfors
Arctic Cat Zr6000r -19
Arctic Cat Zr6000r -19
8 20 67 Tok-Lasse Lundberg, SIKFORS
Polaris Hellride -16
Team Subland
Polaris Hellride -16 Team Subland
9 16 271 Pär Scott, Puoltikasvaara
Arctic Cat Sx 600 -14
NÅRSAS MOTORSPORT
Arctic Cat Sx 600 -14 NÅRSAS MOTORSPORT
10 12 23 Ronnie Göransson, Lycksele
Ski-Doo Freeride 146 800 -14
Team Auto Blå
Ski-Doo Freeride 146 800 -14 Team Auto Blå
11 8 115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -17
Traktorcity/crossfix
Lynx RS -17 Traktorcity/crossfix
12 4 92 Filip Forsberg, Norsjö
Polaris Axys 600 -18
Polaris Axys 600 -18