Anmälda Sollefteå


Anmäl dig här

Stock

25 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
10 Adrian Bernhoff, Norge
Lynx Rs -19
Lynx Rs -19   Norge     
16 Jimmie Nilsson, Tavelsjö
Lynx Boondocker DS 3900 -19
Team Johanssons
Lynx Boondocker DS 3900 -19   Tavelsjö   Team Johanssons  
17 Matilda Brink, Bjuråker
Ski-Doo Freeride 800 E-Tec -14
Team M&M
Ski-Doo Freeride 800 E-Tec -14   Bjuråker   Team M&M  
24 Fredrik Herkules, Sundsvall
Lynx Rs -17
Lynx Rs -17   Sundsvall     
25 Roy Fordelsen, Norge
Polaris 600r -17
Polaris 600r -17   Norge     
28 Jonas Nylund, Östersud
Ski-Dok Mxz -19
Oktan
Ski-Dok Mxz -19   Östersud   Oktan  
39 Niklas Grönlund, Vilhelmina
Polaris Iq 600 -17
Team Daleng
Polaris Iq 600 -17   Vilhelmina   Team Daleng  
47 Markus Söderqvist, Arvidsjaur
Arctic Cat Zr6000 -19
Team Mellanströms
Arctic Cat Zr6000 -19   Arvidsjaur   Team Mellanströms  
60 Emil Bergström, Sundsvall
Skidoo Summit 850 -19
Skidoo Summit 850 -19   Sundsvall     
62 Morgan Andersson, Arvidsjaur
Lynx 850ds 3900 -19
Lynx 850ds 3900 -19   Arvidsjaur     
74 Patrik Naartijärvi, Kiruna
Lynx Rs 600 -16
Lynx Rs 600 -16   Kiruna     
75 Kristoffer Berg, Bollstabruk
Arctic Cat M800hcr -13
Arctic Cat M800hcr -13   Bollstabruk     
76 Mattias Mattsson, Bygdeå
Arcticat Zr 8000 -14
Arcticat Zr 8000 -14   Bygdeå     
79 Mats Rydberg, Tavelsjö
Arctic Cat M6000 -18
Tavelsjö Skoterklubb
Arctic Cat M6000 -18   Tavelsjö   Tavelsjö Skoterklubb  
88 Mikael Karlsson, Strycksele
Ski-Doo Rs 600 -15
Team MKB
Ski-Doo Rs 600 -15   Strycksele   Team MKB  
90 Per Larstrand, Östersund
Lynx 3700 -19
Lynx 3700 -19   Östersund     
97 Niklas Backteman, Malmberget
Ski-Doo RS 600 -18
Ski-Doo RS 600 -18   Malmberget     
98 Pontus Nässlander, Arjeplog
Artic Cat 6000 -19
Mellanströms motor
Artic Cat 6000 -19   Arjeplog   Mellanströms motor  
99 Alexander Lundström, Rödånäs
Arctic-Cat XF 800 -13
Red River Racing
Arctic-Cat XF 800 -13   Rödånäs   Red River Racing  
111 Lucas Tuoma, Storuman
Lynx Ds 850 -19
Lynx Ds 850 -19   Storuman     
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -17
Traktorcity/crossfix
Lynx RS -17   Piteå   Traktorcity/crossfix  
156 Signe Bråten, Hattfjelldal
Polaris Racer -17
Team Daleng
Polaris Racer -17   Hattfjelldal   Team Daleng  
666 Tobias Larsen, Hattfjelldal
Polaris Racer -19
Team Daleng
Polaris Racer -19   Hattfjelldal   Team Daleng  
3300 Mikaela Grönlund, Vilhelmina
Polaris Iq 600 -18
Team Daleng, Eir Of Sweden
Polaris Iq 600 -18   Vilhelmina   Team Daleng, Eir Of Sweden  
16500 Ronja Bråten, Hattfjelldal
Polaris Racer -18
Team Daleng
Polaris Racer -18   Hattfjelldal   Team Daleng  
 

Racer 1050cc

25 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
7 Johannes Nylund, Östersund
Polaris Iq -10
Polaris Iq -10   Östersund     
11 Didrik Robertsson, Sorsele
Lynx Rs -15
Team Robertsson Racing
Lynx Rs -15   Sorsele   Team Robertsson Racing  
12 Simon Eklund, Bygdeå
Lynx RS -16
Lynx RS -16   Bygdeå     
23 Ronnie Göransson, Lycksele
Ski-Doo Freeride 146? 800 -14
Team Auto Blå
Ski-Doo Freeride 146? 800 -14   Lycksele   Team Auto Blå  
24 Fredrik Herkules, Sundsvall
Lynx Rs -17
Lynx Rs -17   Sundsvall     
28 Jonas Nylund, Östersud
Ski-Dok Mxz -19
Oktan
Ski-Dok Mxz -19   Östersud   Oktan  
39 Niklas Grönlund, Vilhelmina
Polaris Iq 600 -17
Team Daleng
Polaris Iq 600 -17   Vilhelmina   Team Daleng  
44 Andre Högberg, Sundsvall
Lynx Racer -07
Team Norge
Lynx Racer -07   Sundsvall   Team Norge  
53 Daniel Väcklen, Långsele
Ski-Doo 850 -18
Teamsollefteåservicecenter
Ski-Doo 850 -18   Långsele   Teamsollefteåservicecenter  
63 Jim Lindqvist, Umeå
Arctic Cat ProMod 800 -07
J.Lindqvist Racing
Arctic Cat ProMod 800 -07   Umeå   J.Lindqvist Racing  
64 Rikard Westman, Nyland
Polaris Pro Rmk 800 -11
Polaris Pro Rmk 800 -11   Nyland     
66 Hampus Ångkvist, Storuman
Polaris Pro Rmk -17
Polaris Pro Rmk -17   Storuman     
69 Pontus Johansson, Östersund
Yamaha SX Viper -02
Team Ollanders
Yamaha SX Viper -02   Östersund   Team Ollanders  
74 Patrik Naartijärvi, Kiruna
Lynx Rs 600 -16
Lynx Rs 600 -16   Kiruna     
82 Jonatan Jonsson, Skillingmark
Lynx Boondocker 3900 -14
Lynx Boondocker 3900 -14   Skillingmark     
86 Simon Rankvist, Piteå
Arctic Cat Wildcat 800 -15
Golvteamet
Arctic Cat Wildcat 800 -15   Piteå   Golvteamet  
88 Mikael Karlsson, Strycksele
Ski-Doo Rs 600 -15
Team MKB
Ski-Doo Rs 600 -15   Strycksele   Team MKB  
97 Niklas Backteman, Malmberget
Ski-Doo RS 600 -18
Ski-Doo RS 600 -18   Malmberget     
98 Pontus Nässlander, Arjeplog
Artic Cat Zr 6000 -19
Mellanströms
Artic Cat Zr 6000 -19   Arjeplog   Mellanströms  
100 Amanda Eriksson, Hemavan
Polaris PRO RMK -14
Polaris PRO RMK -14   Hemavan     
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -17
Traktorcity/crossfix
Lynx RS -17   Piteå   Traktorcity/crossfix  
274 Daniel Johansson, Mattmar
Ski-Doo Summit 850 -19
Team Goldgraphics
Ski-Doo Summit 850 -19   Mattmar   Team Goldgraphics  
555 Jonathan Mattiasson, Östersund
Polaris Rmk -19
Polaris Rmk -19   Östersund     
666 Tobias Larsen, Hattfjelldal
Polaris 600R -19
Team Daleng
Polaris 600R -19   Hattfjelldal   Team Daleng  
886 Anton Berglund, Östersund
Arctic Cat Sx 600 -11
Team ollanders
Arctic Cat Sx 600 -11   Östersund   Team ollanders  
 

146" Mountain "Stock"

14 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
3 Johan Strandberg, Ås
Lynx Boondocker 3700 850 -19
Team Ollanders
Lynx Boondocker 3700 850 -19   Ås   Team Ollanders  
8 Jonas Kardin, Vännäs
Lynx Re 800 3700 -16
Lynx Re 800 3700 -16   Vännäs     
13 Alva Hammar, Sollefteå
Ski-Doo Summit 850 -17
Sollefteå Servicecenter
Ski-Doo Summit 850 -17   Sollefteå   Sollefteå Servicecenter  
16 Jimmie Nilsson, Tavelsjö
Lynx Boondocker DS 3900 -19
Team Johanssons
Lynx Boondocker DS 3900 -19   Tavelsjö   Team Johanssons  
53 Daniel Väcklén, Långsele
Ski-Doo Freeride 850 -18
Sollefteåservicecenter
Ski-Doo Freeride 850 -18   Långsele   Sollefteåservicecenter  
60 Emil Bergström, Sundsvall
Skidoo Summit 850 -19
Skidoo Summit 850 -19   Sundsvall     
62 Morgan Andersson, Arvidsjaur
Lynx 850ds 3900 -19
Lynx 850ds 3900 -19   Arvidsjaur     
64 Ida Rosell, Sollefteå
Ski-Doo Summit 850 -18
Ski-Doo Summit 850 -18   Sollefteå     
68 Jesper Wickzell, Umeå
Arctic Cat Hardcore -19
Team MeraFritid
Arctic Cat Hardcore -19   Umeå   Team MeraFritid  
90 Per Larstrand, Östersund
Lynx 3700 -19
Lynx 3700 -19   Östersund     
111 Lucas Tuoma, Storuman
Lynx Ds 850 -19
Lynx Ds 850 -19   Storuman     
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx 850 DS -19
Traktorcity/crossfix
Lynx 850 DS -19   Piteå   Traktorcity/crossfix  
274 Daniel Johansson, Mattmar
Ski-Doo Summit 850 -19
Team Goldgraphics
Ski-Doo Summit 850 -19   Mattmar   Team Goldgraphics  
814 Robin Nordström, Näsåker
Lynx Boondocker 850 3900 -18
Lynx Boondocker 850 3900 -18   Näsåker     
 

Gubbklassen +40 år

5 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
9 Peter Häggström, Örnsköldsvik
Ski-Doo Rensade 800R -09
B-R-P
Ski-Doo Rensade 800R -09   Örnsköldsvik   B-R-P  
76 Mattias Mattsson, Bygdeå
Arcticcat Zr 8000 Rr -14
Arcticcat Zr 8000 Rr -14   Bygdeå     
97 Niklas Backteman, Malmberget
Ski-Doo RS 600 -18
Ski-Doo RS 600 -18   Malmberget     
271 Pär Scott, Puoltikasvaara
Arctic Cat Sx 600 -14
NÅRSAS MOTORSPORT
Arctic Cat Sx 600 -14   Puoltikasvaara   NÅRSAS MOTORSPORT  
400 Leif Viklund, Älvsbyn
Yamaha Sidewinder -17
Viklund Racing
Yamaha Sidewinder -17   Älvsbyn   Viklund Racing  
 

Damer

9 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
13 Alva Hammar, Sollefteå
Ski-Doo Summit 850 -17
Sollefteå Servicecenter
Ski-Doo Summit 850 -17   Sollefteå   Sollefteå Servicecenter  
17 Matilda Brink, Bjuråker
Ski-Doo Freeride 800 E-Tec -14
Team M&M
Ski-Doo Freeride 800 E-Tec -14   Bjuråker   Team M&M  
33 Mikaela Grönlund, Vilhelmina
Polaris Iq 600 -17
Team Daleng, Eir Of Sweden
Polaris Iq 600 -17   Vilhelmina   Team Daleng, Eir Of Sweden  
63 Alexandra Gabriél, Övik
Arctic Cat Xf800 -12
TeamFritidsimport
Arctic Cat Xf800 -12   Övik   TeamFritidsimport  
64 Ida Rosell, Sollefteå
Ski-Doo Summit 850 -18
Ski-Doo Summit 850 -18   Sollefteå     
100 Amanda Eriksson, Hemavan
Polaris PRO RMK -14
Polaris PRO RMK -14   Hemavan     
156 Signe Bråten, Hattfjelldal
Polaris Racer -17
Team Daleng
Polaris Racer -17   Hattfjelldal   Team Daleng  
165 Ronja Bråten, Hattfjelldal
Polaris Racer 600 -18
Team Daleng
Polaris Racer 600 -18   Hattfjelldal   Team Daleng  
999 Klara Westerberg, Hemavan
Ski-Doo Freeride 850 146 -19
FUEL Hemavan
Ski-Doo Freeride 850 146 -19   Hemavan   FUEL Hemavan  
 

Unlimited

13 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
11 Didrik Robertsson, Sorsele
Lynx Rs -15
Team Robertsson Racing
Lynx Rs -15   Sorsele   Team Robertsson Racing  
12 Simon Eklund, Bygdeå
Lynx RS -16
Lynx RS -16   Bygdeå     
23 Ronnie Göransson, Lycksele
Ski-Doo Freeride 146 800 -14
Team Auto Blå
Ski-Doo Freeride 146 800 -14   Lycksele   Team Auto Blå  
47 Markus Söderqvist, Arvidsjaur
Arctic Cat Zr6000 -19
Team Mellanströms
Arctic Cat Zr6000 -19   Arvidsjaur   Team Mellanströms  
53 Daniel Väcklén, Långsele
Ski-Doo Freeride 850 -18
Sollefteåservicecenter
Ski-Doo Freeride 850 -18   Långsele   Sollefteåservicecenter  
74 Patrik Naartijärvi, Kiruna
Lynx Rs 600 -16
Lynx Rs 600 -16   Kiruna     
82 Jonatan Jonsson, Skillingmark
Lynx Boondocker 3900 -14
Lynx Boondocker 3900 -14   Skillingmark     
86 Simon Rankvist, Piteå
Arctic Cat Wildcat 800 -15
Golvteamet
Arctic Cat Wildcat 800 -15   Piteå   Golvteamet  
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -17
Traktorcity/crossfix
Lynx RS -17   Piteå   Traktorcity/crossfix  
271 Pär Scott, Puoltikasvaara
Arctic Cat Sx 600 -14
NÅRSAS MOTORSPORT
Arctic Cat Sx 600 -14   Puoltikasvaara   NÅRSAS MOTORSPORT  
274 Daniel Johansson, Mattmar
Ski-Doo Summit 850 -19
Team Goldgraphics
Ski-Doo Summit 850 -19   Mattmar   Team Goldgraphics  
400 Leif Viklund, Älvsbyn
Yamaha Sidewinder -17
Viklund Racing
Yamaha Sidewinder -17   Älvsbyn   Viklund Racing  
696 Jonathan Mattiasson, Östersund
Polaris Rmk -18
Polaris Rmk -18   Östersund