Anmälda Nalovardo, Sorsele. Säsongspremiär


Anmäl dig här

Barn 120 cc Stock. Max 120 cc standard

1 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
66 Eddie Lidman, Bureå
Artic Cat ZR -17
Skellefteå Maskinservice/Yngvessons Maskin
Artic Cat ZR -17   Bureå   Skellefteå Maskinservice/Yngvessons Maskin  
 

Barn 200 cc Racing. Max 200 cc

3 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
11 Vendla Widz, Skellefteå
Polaris Edge 200 -05
Polaris Edge 200 -05   Skellefteå     
68 Liam Labba, Älvsbyn
Arctic Cat ZR200 -18
Arctic Cat ZR200 -18   Älvsbyn     
105 William Kuhmunen, Gällivare
Yamaha Snoscoot -18
Jokkmokks Ms
Yamaha Snoscoot -18   Gällivare   Jokkmokks Ms  
 

Ungdom Fläkt. Fläktkyld. upp till 17 år

5 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
6 Emanuel Hedman, Vindeln
Lynx 550 -09
Norrlia Racing
Lynx 550 -09   Vindeln   Norrlia Racing  
56 Viggo Widz, Skellefteå
Lynx Fläkt -11
Lynx Fläkt -11   Skellefteå     
67 Levis Berg, Piteå
Lynx 550 -10
Race Of Snow
Lynx 550 -10   Piteå   Race Of Snow  
89 Lucas Burman, Sorsele
Yamaha SS 440 -84
Yamaha SS 440 -84   Sorsele     
99 Sandra Norgren, Vindeln
Ski-Doo Mxz -09
Norrlia Racing
Ski-Doo Mxz -09   Vindeln   Norrlia Racing  
 

Stock

15 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
10 Adrian Bernhoff, Mo I Rana
Lynx Rs -20
Lynx Rs -20   Mo I Rana     
25 Roy Fordelsen, Mo I Rana
Polaris 600r 2017 -17
Polaris 600r 2017 -17   Mo I Rana     
28 Emil Karlsson, Blattnicksele
Arcticcat Zr 6000r -18
Arcticcat Zr 6000r -18   Blattnicksele     
66 Emil Hägg, Piteå
Skidoo Rs -18
Hägg Racing
Skidoo Rs -18   Piteå   Hägg Racing  
69 Mattias Degerfält, Flarken
Polaris 600R -17
TEAM DEGERFÄLT MOTORSPORTS
Polaris 600R -17   Flarken   TEAM DEGERFÄLT MOTORSPORTS  
74 Patrik Naartijärvi, Kiruna
Lynx RS -18
Lynx RS -18   Kiruna     
80 Mikael Karlsson, Storuman
Ski-Doo Rs -20
Ski-Doo Rs -20   Storuman     
98 Pontus Nässlander, Laisvall
Artic Cat Zr 6000 -19
Artic Cat Zr 6000 -19   Laisvall     
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -19
Team Camp Polcirkeln
Lynx RS -19   Piteå   Team Camp Polcirkeln  
119 Jørgen Bratbakk Seljeli, Mosjøen
Arctic Cat Zr6000 -19
Arntbilservice
Arctic Cat Zr6000 -19   Mosjøen   Arntbilservice  
199 John Isak Sørensen, Norge, Trofors
Polaris Khaos -20
Srensen Motorsport
Polaris Khaos -20   Norge, Trofors   Srensen Motorsport  
277 Bent-Inge Sørensen, Trofors, Norway
Polaris 600r -18
Team Daleng
Polaris 600r -18   Trofors, Norway   Team Daleng  
284 Martin Magnussen, 8610
Polaris Iqr -18
Polaris Iqr -18   8610     
322 Markus Nilsen, Trofors, Norge
Polaris 600R -19
Team Daleng
Polaris 600R -19   Trofors, Norge   Team Daleng  
556 Lars-Odin Johansen, Rognan Norge
Ski-Doo Rs 600 -18
Johansenhillcross
Ski-Doo Rs 600 -18   Rognan Norge   Johansenhillcross  
 

Racing

19 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
8 Niklas Stenberg, Roknäs
Lynx Rave 860 Cross -04
Infjärdens Racing
Lynx Rave 860 Cross -04   Roknäs   Infjärdens Racing  
27 Pontus Johansson, Östersund
Yamaha
Sundsjö SK
Yamaha   Östersund   Sundsjö SK  
28 Jonas Nylund, Östersund
Ski-Doo RS -18
Ski-Doo RS -18   Östersund     
48 Filip Harr, Sorsele
Arctic Cat Zr -19
Arctic Cat Zr -19   Sorsele     
53 Daniel Väcklén, Långsele
Skidoo 850
Team Sollefteåservicecenter
Skidoo 850   Långsele   Team Sollefteåservicecenter  
66 Emil Hägg, Piteå
Skidoo Rs -18
Hägg Racing
Skidoo Rs -18   Piteå   Hägg Racing  
67 Wille Lundberg, Piteå
Lynx Rs 600 -14
Lynx Rs 600 -14   Piteå     
74 Patrik Naartijärvi, Kiruna
Lynx RS -18
Lynx RS -18   Kiruna     
80 Mikael Karlsson, Storuman
Ski-Doo Rs -20
Ski-Doo Rs -20   Storuman     
81 Christoffer Andersson, Malå
Polaris IQ -17
Kvammarnäs Sk
Polaris IQ -17   Malå   Kvammarnäs Sk  
98 Pontus Nässlander, Laisvall
Artic Cat Zr 6000 -19
Artic Cat Zr 6000 -19   Laisvall     
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -19
Team Camp Polcirkeln
Lynx RS -19   Piteå   Team Camp Polcirkeln  
119 Jørgen Bratbakk Seljeli, Mosjøen
Arctic Cat Zr6000 -19
Arntbilservice
Arctic Cat Zr6000 -19   Mosjøen   Arntbilservice  
146 Zebastian Nygren, Storuman
Polaris IQ R -18
Gashäng Racing
Polaris IQ R -18   Storuman   Gashäng Racing  
199 John Isak Sørensen, Norge, Trofors
Polaris Khaos -20
Sørensen Motorsport
Polaris Khaos -20   Norge, Trofors   Sørensen Motorsport  
277 Bent-Inge Sørensen, Trofors
Polaris Racer 600 -18
Team Daleng
Polaris Racer 600 -18   Trofors   Team Daleng  
322 Markus Nilsen, Trofors, Norge
Polaris 600R -19
Team Daleng
Polaris 600R -19   Trofors, Norge   Team Daleng  
502 Oskar Elias Breivik, Trofors
Polaris 860 Bigbore -16
Team Kaos
Polaris 860 Bigbore -16   Trofors   Team Kaos  
556 Lars-Odin Johansen, Røkland Norge
Ski-Doo Rs 600 -18
Team Johansen Hillcross
Ski-Doo Rs 600 -18   Røkland Norge   Team Johansen Hillcross  
 

Damer

4 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
45 Pia Bertilsson, Holmsund
Lynx RS 600 -13
Lynx RS 600 -13   Holmsund     
53 Ida Rosell, Sollefteå
Ski-Doo rs -18
Ski-Doo rs -18   Sollefteå     
94 Frida Gradin, Sidensjö
Ski-Doo XRS 800
Ski-Doo XRS 800   Sidensjö     
999 Klara Westerberg, Hemavan
Ski-Doo RS 600 -20
FUEL Hemavan
Ski-Doo RS 600 -20   Hemavan   FUEL Hemavan  
 

Millenium. Max 2002 års modell

7 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
2 Sebastian Larsson, Medelås
Lynx Cobra -94
Fjällboyz Racing
Lynx Cobra -94   Medelås   Fjällboyz Racing  
3 Sevard Andersson, Slussfors
Lynx Cobra -94
Räddnex
Lynx Cobra -94   Slussfors   Räddnex  
8 Niklas Stenberg, Roknäs
Lynx rave cross
Infjärdens Racing
Lynx rave cross   Roknäs   Infjärdens Racing  
19 Robert Andersson, Gunnarn
Lynx Cobra -94
Gashäng Racing
Lynx Cobra -94   Gunnarn   Gashäng Racing  
27 Pontus Johansson, Östersund
Yamaha
Sundsjö SK
Yamaha   Östersund   Sundsjö SK  
59 Linus Fürsten, Vilhelmina
Polaris Indy 650 -92
LUAB
Polaris Indy 650 -92   Vilhelmina   LUAB  
111 Anders Larsson, Storuman
Arctic Cat Zr 580 -93
Arctic Cat Zr 580 -93   Storuman     
 

P.R.O. (förare Minst 40 år)

4 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
8 Niklas Stenberg, Roknäs
Lynx Rave 860 Cross -04
Infjärdens Racing
Lynx Rave 860 Cross -04   Roknäs   Infjärdens Racing  
45 Erik Tengman, Fällforsån
Lynx Rs 600 -13
Lynx Rs 600 -13   Fällforsån     
53 Daniel Väcklén, Långsele
Skidoo 850
Team Sollefteåservicecenter
Skidoo 850   Långsele   Team Sollefteåservicecenter  
400 Leif Viklund, Älvsbyn
Yamaha Sidewinder -17
Team BackCupen
Yamaha Sidewinder -17   Älvsbyn   Team BackCupen  
 

Unlimited

9 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
8 Niklas Stenberg, Roknäs
Lynx rave cross
Infjärdens Racing
Lynx rave cross   Roknäs   Infjärdens Racing  
28 Jonas Nylund, Östersund
Ski-Doo RS -18
Oktan
Ski-Doo RS -18   Östersund   Oktan  
48 Filip Harr, Sorsele
Arctic Cat Zr -19
Arctic Cat Zr -19   Sorsele     
66. Emil Hägg, Piteå
Skidoo Rs -18
Hägg Racing
Skidoo Rs -18   Piteå   Hägg Racing  
74 Patrik Naartijärvi, Kiruna
Lynx RS -18
Lynx RS -18   Kiruna     
81 Christoffer Andersson, Malå
Polaris IQ -17
Kvammarnäs Sk
Polaris IQ -17   Malå   Kvammarnäs Sk  
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -19
Team Camp Polcirkeln
Lynx RS -19   Piteå   Team Camp Polcirkeln  
277 Bent-Inge Sørensen, Trofors, Norway
Polaris Sks 850 -19
Team Daleng
Polaris Sks 850 -19   Trofors, Norway   Team Daleng  
502 Oskar Elias Breivik, Trofors
Polaris 860 Bigbore -16
Team Kaos
Polaris 860 Bigbore -16   Trofors   Team Kaos