Anmälda Överkalix - Storlappberget


Anmäl dig här

Stock

21 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
5 Andreas Reisænen, 9802
Polaris Pro Rmk 850 -19
Jounitech Racing
Polaris Pro Rmk 850 -19   9802   Jounitech Racing  
9 Emilia Johansson, Rosvik
Polaris PRO RMK 850 -19
Team Backcupen
Polaris PRO RMK 850 -19   Rosvik   Team Backcupen  
26 Christian Larsson, Överkalix
Lynx Rs 600 -16
Lynx Rs 600 -16   Överkalix     
27 Joel Beckman, Överkalix
Lynx Rs 600 -20
Lynx Rs 600 -20   Överkalix     
29 Peter Kristensen, Alta, Norge
Ski-Doo Freeride 850 -23
Ski-Doo Freeride 850 -23   Alta, Norge     
37 Felix Andersson, Överkalix
Skidoo Rs 600 -24
Skidoo Rs 600 -24   Överkalix     
44 John Christoffer Lampe, Alta Norge
Ski Doo Summit 850 -22
Ski Doo Summit 850 -22   Alta Norge     
45 Jonathan Strøm, Alta, Norge
Yamaha Moutainmax 800 Moutainmax -19
Yamaha Moutainmax 800 Moutainmax -19   Alta, Norge     
47 Albert Nilsson, Överkalix
Ski Doo Summit 800 -13
Ski Doo Summit 800 -13   Överkalix     
57 Bent-Inge Sørensen, Trofors
Lynx Shredder -24
Team Fritidssentret
Lynx Shredder -24   Trofors   Team Fritidssentret  
60 Lucas Sohlman, Malå
Arctic Cat Sx 600 -09
Storbäcken racing
Arctic Cat Sx 600 -09   Malå   Storbäcken racing  
63 John Asplund, Kalix-Nyborg
Skidoo Summit 850 -17
Skidoo Summit 850 -17   Kalix-Nyborg     
65 Magnus Johansson, Rosvik
Arctic Cat Hardcore Evo M8000 -18
Team BackCupen
Arctic Cat Hardcore Evo M8000 -18   Rosvik   Team BackCupen  
66 Max Johansson, Överkalix
Polaris Khaos -22
Polaris Khaos -22   Överkalix     
67 Levis Berg, PITEÅ
Lynx 600 Rs -20
Lynx 600 Rs -20   PITEÅ     
84 Ronny Landin, Överkalix
Lynx RS -23
Lynx RS -23   Överkalix     
94 Jonatan Holmquist, Dorotea
Arctic Cat Hardecore -18
Team Käftsmäll Racing
Arctic Cat Hardecore -18   Dorotea   Team Käftsmäll Racing  
98 Pontus Nässlander, Laisvallby
Artic Cat Zr 6000 -19
Artic Cat Zr 6000 -19   Laisvallby     
158 Ole Martin Hagen, Alta, Norge
Lynx Shredder 3700 Turbo -24
Lynx Shredder 3700 Turbo -24   Alta, Norge     
277 Bent-Inge Sørensen, Trofors, Norge
Lynx Shredder -24
Team Fritidssentret, team ridedrt
Lynx Shredder -24   Trofors, Norge   Team Fritidssentret, team ridedrt  
612 Mathias Isksen, Alta Norge
Yamaha 800 800 -14
Yamaha 800 800 -14   Alta Norge     
 

Racer

28 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
4 Adrian Sundqvist, Piteå
Arctic Cat Alpha One -19
Team Sarek
Arctic Cat Alpha One -19   Piteå   Team Sarek  
5 Andreas Reisænen, Vadsø
Polaris Pro Rmk 850 -19
Jounitech Racing
Polaris Pro Rmk 850 -19   Vadsø   Jounitech Racing  
9 Gustav Eriksson, Boden
Arctic Cat M8000 -17
Arctic Cat M8000 -17   Boden     
10 Emil Rönnbäck, Kalix
Polaris 600r -19
Polaris 600r -19   Kalix     
19 Michael Öberg, Luleå
Ski Doo Rs 600 -21
Team Backcupen
Ski Doo Rs 600 -21   Luleå   Team Backcupen  
22 Isac Sohlman, Malå
Arcticat Sno Pro 600 -09
Storbäcken Racing
Arcticat Sno Pro 600 -09   Malå   Storbäcken Racing  
26 Christian Larsson, Överkalix
Lynx Rs 600 -16
Lynx Rs 600 -16   Överkalix     
27 Joel Beckman, Överkalix
Lynx Rs 600 -20
Lynx Rs 600 -20   Överkalix     
37 Felix Andersson, Överkalix
Skidoo Rs 600 -24
Skidoo Rs 600 -24   Överkalix     
44 John Christoffer Lampe, Alta, Norge
Ski Doo Summit 850 -22
Ski Doo Summit 850 -22   Alta, Norge     
45 Jonathan Strøm, Alta Norge
Yamaha Moutainmax 800 Moutainmax -19
Yamaha Moutainmax 800 Moutainmax -19   Alta Norge     
51 Filip Verneling, Påläng
Ski-Doo Rs -09
Ski-Doo Rs -09   Påläng     
57 Mattias Andersson, Älvsbyn
Arctic Cat M8000 -21
Korsvegas Racing
Arctic Cat M8000 -21   Älvsbyn   Korsvegas Racing  
60 Lucas Sohlman, Malå
Arctic Cat Sx 600 -09
Storbäcken Racing
Arctic Cat Sx 600 -09   Malå   Storbäcken Racing  
61 Gustav Lindberg, Piteå
Skidoo Freeride -21
Skidoo Freeride -21   Piteå     
62 Mikael R Hallin, Älvsbyn
Arctic Cat SX 600 -09
Hallin Motorsport
Arctic Cat SX 600 -09   Älvsbyn   Hallin Motorsport  
66 Linus Wikman, Norsjö
Lynx Rs600 -15
Team Rotarium
Lynx Rs600 -15   Norsjö   Team Rotarium  
67 Levis Berg, PITEÅ
Lynx 600 Rs -20
Lynx 600 Rs -20   PITEÅ     
77 Dag-Johnny Hildonen, Vadsø
Polaris Racer 800 -20
Jounitech Racing
Polaris Racer 800 -20   Vadsø   Jounitech Racing  
84 Ronny Landin, Överkalix
Lynx RS -23
Lynx RS -23   Överkalix     
92 Filip Forsberg, Norsjö
Polaris Khaos 600 -20
Polaris Khaos 600 -20   Norsjö     
94 Jonatan Holmquist, Dorotea
Arctic Cat Hardecore -18
Team Käftsmäll Racing
Arctic Cat Hardecore -18   Dorotea   Team Käftsmäll Racing  
96 Elias Johansson, Kalix
Arctic Cat Mountain Cat -21
Arctic Cat Mountain Cat -21   Kalix     
98 Pontus Nässlander, Laisvall By
Artic Cat Zr 6000 -19
Artic Cat Zr 6000 -19   Laisvall By     
121 Even Nyvoll, Alta
Lynx Rs -15
Nyvoll Racing
Lynx Rs -15   Alta   Nyvoll Racing  
138 Niillas Kemi Hætta, Kautokeino MK
Skidoo 800 Mxz -02
Skidoo 800 Mxz -02   Kautokeino MK     
158 Ole Martin Hagen, Alta, Norge
Lynx Shredder 3700 Turbo -24
Lynx Shredder 3700 Turbo -24   Alta, Norge     
224 Hugo Gåhlin, Luleå
Yamaha Mountain Max -22
Heds Motor
Yamaha Mountain Max -22   Luleå   Heds Motor  
 

Unlimited

13 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
4 Adrian Sundqvist, Piteå
Arctic Cat Alpha One -19
Team Sarek
Arctic Cat Alpha One -19   Piteå   Team Sarek  
9 Gustav Eriksson, Boden
Arctic Cat M8000 -17
Arctic Cat M8000 -17   Boden     
11 Øyvind Romsdal Storvann, Alta, Norge
Lynx Shredder 850 Turbo -23
Lynx Shredder 850 Turbo -23   Alta, Norge     
19 Michael Öberg, Luleå
Ski Doo Rs 600 -21
Team Backcupen
Ski Doo Rs 600 -21   Luleå   Team Backcupen  
44 John Christoffer Lampe, Alta, Norge
Ski Doo Summit 850 -22
Ski Doo Summit 850 -22   Alta, Norge     
51 Filip Verneling, Påläng
Ski-Doo Rs -09
Ski-Doo Rs -09   Påläng     
77 Dag-Johnny Hildonen, Vadsø
Polaris Racer 800 -20
Jounitech Racing
Polaris Racer 800 -20   Vadsø   Jounitech Racing  
92 Filip Forsberg, Norsjö
Polaris Khaos 600 -20
Polaris Khaos 600 -20   Norsjö     
99 Jonas Kontio, Rosvik
Yamaha Viper 146 -15
J. Garage & Service
Yamaha Viper 146 -15   Rosvik   J. Garage & Service  
104 Lars-Odin Johansen, Rognan
Ski-Doo Freeride RS 850 Turbo -22
Team SS Motorservice
Ski-Doo Freeride RS 850 Turbo -22   Rognan   Team SS Motorservice  
138 Niillas Kemi Hætta, Kautokeino MK
Skidoo 850Turbo -20
Skidoo 850Turbo -20   Kautokeino MK     
158 Ole Martin Hagen, Alta, Norge
Lynx Shredder 3700 Turbo -24
Lynx Shredder 3700 Turbo -24   Alta, Norge     
277 Bent-Inge Sørensen, Trofors, Norge
Lynx Shredder Turbo -24
Team Fritidssentret/team ridedrt
Lynx Shredder Turbo -24   Trofors, Norge   Team Fritidssentret/team ridedrt  
 

Silverfox

1 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
19 Michael Öberg, Luleå
Ski Doo Rs 600 -21
Team Backcupen
Ski Doo Rs 600 -21   Luleå   Team Backcupen  
 

Millennium

7 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
1 Dennis Öhman, Luleå
Polaris Edge X 600 -00
Team Mek & Maskin
Polaris Edge X 600 -00   Luleå   Team Mek & Maskin  
17 Kim Hägglund, Umeå
Polaris Pro X -02
Polaris Pro X -02   Umeå     
19 Michael Öberg, Luleå
Lynx Rave 800 -02
Team Backcupen
Lynx Rave 800 -02   Luleå   Team Backcupen  
62 Rasmus Nilsson, Överkalix
Skidoo Mxz440 -02
Skidoo Mxz440 -02   Överkalix     
69 Oden Stålnacke, Risögrund
Yamaha SxR -01
Yamaha SxR -01   Risögrund     
77 Dag-Johnny Hildonen, Vadsø
Polaris Indy 400 -85
Jounitech Racing
Polaris Indy 400 -85   Vadsø   Jounitech Racing  
420 Erik Hjort, Svartbyn
Larven 7700 -77
Team Bearnaise
Larven 7700 -77   Svartbyn   Team Bearnaise  
 

Landskampen (VIKTIGT! LÄS REGLEMENTE) (ENDAST JÄCKVIK)

0 Förare
Inga anmälda i den här klassen