Anmälda Sorsele - Nalovardo


Anmäl dig här

Stock

25 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
7 Odin Ivarrud, Mosjøen
Polaris 9r -24
Team Daleng
Polaris 9r -24   Mosjøen   Team Daleng  
16 Olle Sahlström, Tärnaby
Skidoo 600rs -22
Team Fuel Hemavan
Skidoo 600rs -22   Tärnaby   Team Fuel Hemavan  
18 Elias Norgren, Vindeln
Ski Doo Rs600 -19
Norrlia Racing
Ski Doo Rs600 -19   Vindeln   Norrlia Racing  
21 Wilma Jonsson, Tavelsjö
Ski-Doo 600rs -22
Team Lindblads Motor
Ski-Doo 600rs -22   Tavelsjö   Team Lindblads Motor  
27 Joel Beckman, Överkalix
Lynx Rs 600 -20
Lynx Rs 600 -20   Överkalix     
31 Emil Bogmer, Sorsele
Polaris Iq -24
Polaris Iq -24   Sorsele     
37 Felix Andersson, Överkalix
Skidoo Rs 600 -24
Skidoo Rs 600 -24   Överkalix     
47 Albert Nilsson, Överkalix
Ski Doo Summit 800 -13
Ski Doo Summit 800 -13   Överkalix     
48 Filip Harr, Sorsele
Skidoo Rs 600 -22
Skidoo Rs 600 -22   Sorsele     
60 Lucas Sohlman, Malå
Arctic Cat Sx 600 -09
Storbäcken racing
Arctic Cat Sx 600 -09   Malå   Storbäcken racing  
65 Magnus Johansson, Rosvik
Arctic Cat Hardcore Evo M8000 -18
Team BackCupen
Arctic Cat Hardcore Evo M8000 -18   Rosvik   Team BackCupen  
67 Levis Berg, PITEÅ
Lynx 600 Rs -20
Lynx 600 Rs -20   PITEÅ     
71 Gustav Söderholm, Kalix
Skidoo Summit 800 -15
Skidoo Summit 800 -15   Kalix     
77 Lucas Burman, Sorsele
Ski-Doo Summit -15
Ski-Doo Summit -15   Sorsele     
94 Jonatan Holmquist, Dorotea
Arctic Cat Hardecore -18
Team Käftsmäll Racing
Arctic Cat Hardecore -18   Dorotea   Team Käftsmäll Racing  
98 Pontus Nässlander, Laisvallby
Artic Cat Zr 6000 -19
Artic Cat Zr 6000 -19   Laisvallby     
100 Edvard Sæterstad, Hattfjelldal
Polaris Racer 600r -23
Team Daleng
Polaris Racer 600r -23   Hattfjelldal   Team Daleng  
115 Morgan Gunnarsson, Lycksele
Yamaha Ex 570 Sx -93
Yamaha Vintage Sweden
Yamaha Ex 570 Sx -93   Lycksele   Yamaha Vintage Sweden  
119 Jørgen Seljeli, MOSJØEN
Polaris 9R -23
Daleng Scooter
Polaris 9R -23   MOSJØEN   Daleng Scooter  
122 William Norgren, Vindeln
Skidoo Rs -20
Norrlia Racing
Skidoo Rs -20   Vindeln   Norrlia Racing  
165 Ronja Bråten, Hattfjelldal
Polaris Racer -19
Polaris Racer -19   Hattfjelldal     
277 Bent-Inge Sørensen, Trofors, Norge
Lynx Shredder -24
Team Fritidssentret, team ridedrt
Lynx Shredder -24   Trofors, Norge   Team Fritidssentret, team ridedrt  
502 Oskar Elias Breivik, Trofors
Polaris 9R 9R -24
Daleng Scooter
Polaris 9R 9R -24   Trofors   Daleng Scooter  
651 Syver Bråten, Hattfjelldal
Polaris Racer -23
Team Daleng
Polaris Racer -23   Hattfjelldal   Team Daleng  
969 Emil Rankvist, Piteå
Polaris 9r Khaos -24
Jounitech Racing
Polaris 9r Khaos -24   Piteå   Jounitech Racing  
 

Racer

28 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
16 Olle Sahlström, Tärnaby
Skidoo 600rs -23
Team Fuel Hemavan
Skidoo 600rs -23   Tärnaby   Team Fuel Hemavan  
21 Wilma Jonsson, Tavelsjö
Ski-Doo 600rs -22
Team Lindblads Motor
Ski-Doo 600rs -22   Tavelsjö   Team Lindblads Motor  
27 Joel Beckman, Överkalix
Lynx Rs 600 -20
Lynx Rs 600 -20   Överkalix     
28 Jonas Nylund, Östersund
Polaris 9R -23
Motorhuset Östersund
Polaris 9R -23   Östersund   Motorhuset Östersund  
29 Laban Carlberg, Sorsele
Arctic Cat Zr6000 -18
Arctic Cat Zr6000 -18   Sorsele     
34 Sebastian Persson, Burträsk
Arctic Cat Zr6000 -19
Team Bx3
Arctic Cat Zr6000 -19   Burträsk   Team Bx3  
37 Felix Andersson, Överkalix
Skidoo Rs 600 -24
Skidoo Rs 600 -24   Överkalix     
48 Filip Harr, Sorsele
Skidoo Rs 600 -22
Skidoo Rs 600 -22   Sorsele     
58 Joar Bidner, Sorsele
Lynx Rs 600 -14
Lynx Rs 600 -14   Sorsele     
60 Lucas Sohlman, Malå
Arctic Cat Sx 600 -09
Storbäcken Racing
Arctic Cat Sx 600 -09   Malå   Storbäcken Racing  
66 Linus Wikman, Norsjö
Lynx Rs600 -15
Team Rotarium
Lynx Rs600 -15   Norsjö   Team Rotarium  
67 Levis Berg, PITEÅ
Lynx 600 Rs -20
Lynx 600 Rs -20   PITEÅ     
69 Anton Appelqvist, Dorotea
Arctic Cat Zr 6000 -17
Team Käftsmäll Racing
Arctic Cat Zr 6000 -17   Dorotea   Team Käftsmäll Racing  
74 Patrik Naarttijärvi, Kiruna
Lynx Rs -18
Lynx Rs -18   Kiruna     
77 Dag-Johnny Hildonen, Vadsø
Polaris Racer 800 -20
Jounitech Racing
Polaris Racer 800 -20   Vadsø   Jounitech Racing  
81 Christoffer Andersson, Nåda
Polaris IQ 600 -17
Kvammarn Sk
Polaris IQ 600 -17   Nåda   Kvammarn Sk  
92 Filip Forsberg, Norsjö
Polaris Khaos 600 -20
Polaris Khaos 600 -20   Norsjö     
94 Jonatan Holmquist, Dorotea
Arctic Cat Hardecore -18
Team Käftsmäll Racing
Arctic Cat Hardecore -18   Dorotea   Team Käftsmäll Racing  
96 Elias Johansson, Kalix
Arctic Cat Mountain Cat -21
Arctic Cat Mountain Cat -21   Kalix     
98 Pontus Nässlander, Laisvall By
Artic Cat Zr 6000 -19
Artic Cat Zr 6000 -19   Laisvall By     
100 Edvard Sæterstad, Hattfjelldal
Polaris Racer 600R -23
Team Daleng
Polaris Racer 600R -23   Hattfjelldal   Team Daleng  
103 Oskar Isaksson, Kalix
Polaris 600r -19
Polaris 600r -19   Kalix     
122 William Norgren, Vindeln
Skidoo Rs -20
Norrlia Racing
Skidoo Rs -20   Vindeln   Norrlia Racing  
165 Ronja Bråten, Hattfjelldal
Polaris Racer -19
Polaris Racer -19   Hattfjelldal     
173 Per Grahn, Norsjö
Polaris IQ 800 -16
Polaris IQ 800 -16   Norsjö     
227 Emil Nilsson, Brunflo
Polaris Iq 600 Racer -16
Polaris Iq 600 Racer -16   Brunflo     
651 Syver Bråten, Hattfjelldal
Polaris Racer -23
Team Daleng
Polaris Racer -23   Hattfjelldal   Team Daleng  
969 Emil Rankvist, Piteå
Polaris 9R Khaos -24
Jounitech Racing
Polaris 9R Khaos -24   Piteå   Jounitech Racing  
 

Unlimited

16 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
7 Odin Ivarrud, Mosjøen
Polaris 9r -24
Team Daleng
Polaris 9r -24   Mosjøen   Team Daleng  
28 Jonas Nylund, Östersund
Polaris 9R -23
Motorhuset Östersund
Polaris 9R -23   Östersund   Motorhuset Östersund  
29 Laban Carlberg, Sorsele
Arctic Cat Zr6000 -18
Arctic Cat Zr6000 -18   Sorsele     
31 Emil Bogmer, Sorsele
Polaris Iq -24
Polaris Iq -24   Sorsele     
34 Sebastian Persson, Burträsk
Arctic Cat Zr6000 -19
Team Bx3
Arctic Cat Zr6000 -19   Burträsk   Team Bx3  
58 Joar Bidner, Sorsele
Lynx Rs 600 -14
Lynx Rs 600 -14   Sorsele     
60 Mattias Forsell, Skellefteå
Polaris Pro Rmk 800 -12
Polaris Pro Rmk 800 -12   Skellefteå     
69 Anton Appelqvist, Dorotea
Arctic Cat Zr 6000 -17
Team Käftsmäll Racing
Arctic Cat Zr 6000 -17   Dorotea   Team Käftsmäll Racing  
74 Patrik Naarttijärvi, Kiruna
Lynx Rs -18
Lynx Rs -18   Kiruna     
77 Dag-Johnny Hildonen, Vadsø
Polaris Racer 800 -20
Jounitech Racing
Polaris Racer 800 -20   Vadsø   Jounitech Racing  
81 Christoffer Andersson, Nåda
Polaris IQ 600 -17
Kvammarn Sk
Polaris IQ 600 -17   Nåda   Kvammarn Sk  
92 Filip Forsberg, Norsjö
Polaris Khaos 600 -20
Polaris Khaos 600 -20   Norsjö     
104 Lars-Odin Johansen, Rognan
Ski-Doo Freeride RS 850 Turbo -22
Team SS Motorservice
Ski-Doo Freeride RS 850 Turbo -22   Rognan   Team SS Motorservice  
119 Jørgen Seljeli, Mosjøen
Polaris 9r -23
Daleng Scooter
Polaris 9r -23   Mosjøen   Daleng Scooter  
173 Per Grahn, Norsjö
Polaris IQ 800 -16
Polaris IQ 800 -16   Norsjö     
277 Bent-Inge Sørensen, Trofors, Norge
Lynx Shredder Turbo -24
Team Fritidssentret/team ridedrt
Lynx Shredder Turbo -24   Trofors, Norge   Team Fritidssentret/team ridedrt  
 

Silverfox

4 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
19 Michael Öberg, Luleå
Ski Doo Rs 600 -21
Team Backcupen
Ski Doo Rs 600 -21   Luleå   Team Backcupen  
62 Mikael R Hallin, Älvsbyn
Arctic Cat SX 600 -09
Arctic Cat SX 600 -09   Älvsbyn     
72 Erik Johansson, Umeå
Arctic Cat 600 -95
Arctic Cat 600 -95   Umeå     
74 Patrik Naartijärvi, Kiruna
Lynx Rs -18
Lynx Rs -18   Kiruna     
 

Millennium

14 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
7 Lucas Burman, Sorsele
Arctic Cat Zr 580 -95
Arctic Cat Zr 580 -95   Sorsele     
10 William Stenlund, Blattnicksele
Polaris Indy -95
Yamaha Vintage Sweden
Polaris Indy -95   Blattnicksele   Yamaha Vintage Sweden  
17 Kim Hägglund, Umeå
Polaris Pro X -02
Polaris Pro X -02   Umeå     
21 Filip Runesson, Söderhamn
Lynx Enduro 600 -02
Team Pc Racing
Lynx Enduro 600 -02   Söderhamn   Team Pc Racing  
30 Jonatan Holmquist, Dorotea
Arctic Cat Zr 580 -94
Team Käftsmäll Racing
Arctic Cat Zr 580 -94   Dorotea   Team Käftsmäll Racing  
46 Herman Öhrnell, Sorsele
Lynx Cobra -95
Lynx Cobra -95   Sorsele     
57 Jens Forsberg, Norsjö
Polaris 800 LE -01
Polaris 800 LE -01   Norsjö     
64 Lukas Westerlund, Hede
Lynx Enduro -01
Team Pc racing
Lynx Enduro -01   Hede   Team Pc racing  
67 Fridolf Svedin, Lycksele
Yamaha SRV 540 -83
Svedin Racing
Yamaha SRV 540 -83   Lycksele   Svedin Racing  
72 Erik Johansson, Umeå
Arctic Cat 600 -95
Arctic Cat 600 -95   Umeå     
77 Dag-Johnny Hildonen, Vadsø
Polaris Indy 400 -85
Jounitech Racing
Polaris Indy 400 -85   Vadsø   Jounitech Racing  
84 Anthon Bodin, Söderhamn
Lynx Enduro 600 -01
Team Pc Racing
Lynx Enduro 600 -01   Söderhamn   Team Pc Racing  
115 Morgan Gunnarsson, Lycksele
Yamaha Ex 570 Sx -93
Yamaha Vintage Sweden
Yamaha Ex 570 Sx -93   Lycksele   Yamaha Vintage Sweden  
502 Oskar Elias Breivik, Trofors
Yamaha Ninnimod Mountain Max -97
Team Mechanic Steeve Racing
Yamaha Ninnimod Mountain Max -97   Trofors   Team Mechanic Steeve Racing  
 

Landskampen (VIKTIGT! LÄS REGLEMENTE) (ENDAST JÄCKVIK)

0 Förare
Inga anmälda i den här klassen