Anmälda Ljusvattnet Finals


Anmäl dig här

Onelunger / 2 Cyl max 300cc

3 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
4 Marcus Nyström, Ljusvattnet
Yamaha GPX 292 -75
Ljusvattnet Skoterskrot
Yamaha GPX 292 -75   Ljusvattnet   Ljusvattnet Skoterskrot  
6 Nico Vrouwe, Harads
Ski-Doo Olympic -69
Underdogs Racing
Ski-Doo Olympic -69   Harads   Underdogs Racing  
76 Jonas Persson, Bygdsiljum
Polaris SS Onelunger -80
Team Bygdsiljum
Polaris SS Onelunger -80   Bygdsiljum   Team Bygdsiljum  
 

Leafer / Bladfjädrat

9 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
9 Daniel Vestman, Bygdsiljum
Yamaha SS 540 -81
Team Bygdsiljum
Yamaha SS 540 -81   Bygdsiljum   Team Bygdsiljum  
10 Peter Löfvenius, Burträsk
Ski-Doo TNT Rv -76
Ski-Doo TNT Rv -76   Burträsk     
13 Johan Sundling, Kungsör
Yamaha SRX440 -80
Yamaha SRX440 -80   Kungsör     
44 Anton Bergh, Byske
Yamaha Ex 440 -80
Yamaha Ex 440 -80   Byske     
52 Marcus Nyström, Ljusvattnet
Ski-Doo Blizzard -73
Ljusvattnet Skoterskrot
Ski-Doo Blizzard -73   Ljusvattnet   Ljusvattnet Skoterskrot  
68 Svante Sjöner, Bygdeå
Ski Doo Ss25 -84
Team Hot Piston
Ski Doo Ss25 -84   Bygdeå   Team Hot Piston  
75 Jonas Persson, Bygdsiljum
Polaris PDC 500 -75
Team Bygdsiljum
Polaris PDC 500 -75   Bygdsiljum   Team Bygdsiljum  
94 Rickard Persson, Bygdsiljum
Yamaha SR -73
Team Bygdsiljum
Yamaha SR -73   Bygdsiljum   Team Bygdsiljum  
145 Joakim Norgren, Skellefteå
Ski-Doo RV -77
Ski-Doo RV -77   Skellefteå     
 

IFS Snopro

6 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
3 Mattias Andersson, Skellefteå
Ski Doo Snopro -79
Ski Doo Snopro -79   Skellefteå     
5 Peter Löfvenius, Burträsk
Lynx 3300 -85
Lynx 3300 -85   Burträsk     
21 Ville Rauman, Jääli
Ski-Doo 440 Snopro -78
Team Finland
Ski-Doo 440 Snopro -78   Jääli   Team Finland  
57 Anders Jungfall Leipojärvi, Gällivare
Skidoo Snopro -79
Skidoo Snopro -79   Gällivare     
78 Robin Lindberg, Gargnäs
Polaris RXL Clon -78
Gargnäs MK
Polaris RXL Clon -78   Gargnäs   Gargnäs MK  
79 Leif Ärlebrand, Gällivare
Ski-Doo Snopro -82
Ski-Doo Snopro -82   Gällivare     
 

340 Combo

4 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
8 Erik Sandström, Sävar
Ski-Doo SnoPro -79
ÅTM
Ski-Doo SnoPro -79   Sävar   ÅTM  
11 Niklas Rudolfsson, Umeå
Ski-Doo Sm 340 -78
ÅTM
Ski-Doo Sm 340 -78   Umeå   ÅTM  
71 Mattias Andersson, Skellefteå
Ski Doo Snopro -78
Ski Doo Snopro -78   Skellefteå     
79 Leif Ärlebrand, Gällivare
Ski-Doo Snopro -79
Ski-Doo Snopro -79   Gällivare     
 

Formula 500

4 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
1 Joakim Norgren, Skellefteå
Polaris 440 -99
Polaris 440 -99   Skellefteå     
4 Marcus Nyström, Ljusvattnet
Polaris XCR 440 -99
Ljusvattnet Skoterskrot
Polaris XCR 440 -99   Ljusvattnet   Ljusvattnet Skoterskrot  
77 Jonas Persson, Bygdsiljum
Ski-Doo MXZ 440X -07
Team Bygdsiljum
Ski-Doo MXZ 440X -07   Bygdsiljum   Team Bygdsiljum  
88 Jonas Lindberg, Gargnäs
Polaris Xc 500 -01
Gargnäs MK
Polaris Xc 500 -01   Gargnäs   Gargnäs MK  
 

Prova på

0 Förare
Inga anmälda i den här klassen