Team Tävlingen


Tävlingsinfo
Datum 2016-03-20
Tävlingsform Teamtävling
Tävlingsupplägg Bästa snitt vinner
Anmälda 6 Anmälda för den här tävlingen
Anmälan Anmälan / Avanmälan
Arrangör
Arrangör Retroevent
Kontaktperson Marino Carlsson (073-8186296)
Tider
Anmälan Anmälan stänger 4/2 2016
Avgifter
Startavgift Gratis
Övrig information

Här är de lag som tävlar om Teamtävlingen! (Ej lag 2)

  • 1, Team Gashäng
  • U12 William Norgren, Ski-doo Citation 3500 -82
  • LS44 Tobias Svanberg, Yamaha STX 340 -77
  • SS64 Samuel Andersson, Yamaha SS440 -82
  • SS116 Kurt Degerman, Arctic Cat Pantera 5000 -16
  • RC19 Robert Andersson, Yamaha SS540 -81
  • RR46 Zebastian Nygren, Polaris Indy 400 -85
  • RR93 Johan Lindh, Polaris Indy TXL -82.
  • RC177 Andreas Svanberg, Yamaha SS440 -82
  • 2, Team Umeå Terräng & Motor(Kvalar inte in i Teamtävlingen pga för få deltagare)
  • RR454 Erik Tengman, Polaris 340
  • RR17 Gustav Olsson, Polaris Indy
  • Göran Forsgren service mannen
  • 3, Team Gargnäs MK
  • LS11 Emil Johansson, Yamaha ET 340,
  • SS164 Andre Dahlström, Yamaha SS 440,
  • RC148 Markus Johansson, Yamaha XLV 540
  • DR10 Frida Johansson, Polaris Indy
  • RR83 Elias Lindberg, Lynx 3300
  • 4, Team Bullheads Snöskoter Storuman
  • DR429, Sara Kristoffersson, Polaris TXL
  • DR124, Anna Kristoffersson, Yamaha SRV
  • LS111, Anders Larsson, Yamaha ET340
  • LS66, Linus Wikman, Yamaha ET340
  • U402, Julia Lindström, SkiDoo Citation 3500
  • U1024, Noak Lindström, SkiDoo Citation 3500
  • U69, Linus Forsberg, SkiDoo Citation 3500
  • 5, Team Fjällboyz Racing PowerUp 
  • U27 Sebastian Larsson, Skidoo
  • U58 Axel Persson, Skidoo
  • RC300 Markus Brander, Polaris
  • DR62 Emelie Larsson, Polaris
  •  
  • 6, Team Ica Blattnicksele
  • LS12 Mathias Bäcklund, Yamaha
  • SS78 Viktor Löfdahl, Yamaha
  • DS8 Helena Karlsson, Yamaha
  • RC101 Jimmy Johansson, Polaris

 

Vi önskar alla de medverkande lagen Lycka till!

 

Resultat just nu

Team Gashäng Team Gargnäs MK Team Bullheads Team Fjällboys Team ICA Blattniksele    
8 5 7 4 4    Antal förare  
962 722 706 476 352      
               
               
               
               
               
               
               
962 722 706 476 352   Total Poäng
120,25 144,4 100,9 119 88   Snitt Poäng


 ______________________________________________________

Teamtävling Burkarcupen 2016

Laget skall vara anmält innan 4:e februari.

Efter första start går inga ändringar göra.

Laget måste bestå av minst 4 deltagare.

Lagets sammanlagda resultat från de individuellt bästa tävlingarna räknas likt i den individuella cupen. 4 av 6 resultat. Vid 4 tävlingar räknas alla. 

Lagets sammanlagda resultat divideras med antalet förare.

Bästa snitt vinner!

Särskiljning: Barn, Damer, Bästa individuella förare.

När anmälningstiden gått ut sammanställer jag alla listor och lägger ut på första sidan för Burkarcupen på Raceinfo. Teamtävlingsfunktionen som fanns en gång i tiden är borta sedan systemet bygdes om så jag kommer få uppdatera detta helt manuellt. 

 

Anmälningsinstruktioner

Är de 0 Anmälda väljer du startnummer 1. Är det 5 anmälda väljer du 6 osv. Detta syns på infosidan.

I rutan förare:

Som förnamn skriver samtliga "Team"

Som efternamn skriver ni Teamnamnet

Epost & telefonnummer skriver ni in Teamchefens uppgifter.

Ort: Teamchefens hemort

På maskin och modell skriver du bara B & C och väljer 2016.

I övrigtrutan anmäler ni hela laget i följande ordning - Startnummer, Namn, Klass & Maskin

I rutan för Teamnamn skriver ni in ansvarig/teamchef

Gör gärna rätt! ;)

Lycka till