Anmälda Bubergsgården, Vindeln


Anmäl dig här

Barn 120 cc Stock. Max 120 cc standard

1 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
66 Eddie Lidman, Bureå
Artic Cat ZR -17
Skellefteå Maskinservice/Yngvessons Maskin
Artic Cat ZR -17   Bureå   Skellefteå Maskinservice/Yngvessons Maskin  
 

Barn 200 cc Racing. Max 200 cc

3 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
11 Vendla Widz, Skellefteå
Polaris Edge 200 -05
Polaris Edge 200 -05   Skellefteå     
68 Liam Labba, Älvsbyn
Arctic Cat ZR200 -18
Arctic Cat ZR200 -18   Älvsbyn     
105 William Kuhmunen, Gällivare
Yamaha Snoscoot -18
Jokkmokks Ms
Yamaha Snoscoot -18   Gällivare   Jokkmokks Ms  
 

Ungdom Fläkt. Fläktkyld. upp till 17 år

3 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
15 Alva Backteman, Malmberget
Lynx 550 -13
Lynx 550 -13   Malmberget     
56 Viggo Widz, Skellefteå
Lynx Fläkt -11
Lynx Fläkt -11   Skellefteå     
67 Levis Berg, Piteå
Lynx 550 -10
Race Of Snow
Lynx 550 -10   Piteå   Race Of Snow  
 

Stock

5 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
5 Tomas Lundgren, Piteå
Ski-Doo Freeride -11
Team Fjällman
Ski-Doo Freeride -11   Piteå   Team Fjällman  
17 Matilda Brink, Bjuråker
Skidoo Freeride 800 Etec 154 -14
TeamM&M
Skidoo Freeride 800 Etec 154 -14   Bjuråker   TeamM&M  
97 Niklas Backteman, Malmberget
Skidoo RS 600 -18
Skidoo RS 600 -18   Malmberget     
98 Pontus Nässlander, Laisvall
Artic Cat Zr 6000 -19
Artic Cat Zr 6000 -19   Laisvall     
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -19
Team Camp Polcirkeln
Lynx RS -19   Piteå   Team Camp Polcirkeln  
 

Racing

12 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
1 Felix Löfvenius, Burträsk
Ski-Doo Rev -07
Löfvenius Racing
Ski-Doo Rev -07   Burträsk   Löfvenius Racing  
27 Pontus Johansson, Östersund
Yamaha
Sundsjö SK
Yamaha   Östersund   Sundsjö SK  
28 Jonas Nylund, Östersund
Ski-Doo RS -18
Ski-Doo RS -18   Östersund     
53 Daniel Väcklén, Långsele
Skidoo 850
Team Sollefteåservicecenter
Skidoo 850   Långsele   Team Sollefteåservicecenter  
54 Nico Järkstig, Dorotea
Polaris SKS 800 Twin -17
Utmab
Polaris SKS 800 Twin -17   Dorotea   Utmab  
61 Pär Bondeson, Sollefteå
Ski-Doo Xrs 800 -11
Team Sollefteåservicecenter
Ski-Doo Xrs 800 -11   Sollefteå   Team Sollefteåservicecenter  
72 Michael Norén, Älvsbyn
Arctic Cat XF 8000 -21
Team Navis
Arctic Cat XF 8000 -21   Älvsbyn   Team Navis  
88 Jonas Bohman, Storuman
Polaris Rmk Assault 800 -13
Gashäng Racing
Polaris Rmk Assault 800 -13   Storuman   Gashäng Racing  
98 Pontus Nässlander, Laisvall
Artic Cat Zr 6000 -19
Artic Cat Zr 6000 -19   Laisvall     
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -19
Team Camp Polcirkeln
Lynx RS -19   Piteå   Team Camp Polcirkeln  
142 Jonathan Lindström, Umeå
Polaris Pro Rmk Axys -16
Polaris Pro Rmk Axys -16   Umeå     
146 Zebastian Nygren, Storuman
Polaris IQ R -18
Gashäng Racing
Polaris IQ R -18   Storuman   Gashäng Racing  
 

Damer

1 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
17 Matilda Brink, Bjuråker
Skidoo Freeride 800 Etec -14
TeamM&M
Skidoo Freeride 800 Etec -14   Bjuråker   TeamM&M  
 

Millenium. Max 2002 års modell

2 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
27 Pontus Johansson, Östersund
Yamaha
Sundsjö SK
Yamaha   Östersund   Sundsjö SK  
400 Leif Viklund, Älvsbyn
Yamaha SXR700 -01
Team BackCupen
Yamaha SXR700 -01   Älvsbyn   Team BackCupen  
 

P.R.O. (förare Minst 40 år)

3 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
53 Daniel Väcklén, Långsele
Skidoo 850
Team Sollefteåservicecenter
Skidoo 850   Långsele   Team Sollefteåservicecenter  
97 Niklas Backteman, Malmberget
Ski-Doo RS -18
Ski-Doo RS -18   Malmberget     
400 Leif Viklund, Älvsbyn
Yamaha Sidewinder -17
Team BackCupen
Yamaha Sidewinder -17   Älvsbyn   Team BackCupen  
 

Unlimited

4 Förare
Startnr Förare/Maskin Maskin Ort Team
1 Felix Löfvenius, Burträsk
Ski-Doo Rev -07
Löfvenius Racing
Ski-Doo Rev -07   Burträsk   Löfvenius Racing  
28 Jonas Nylund, Östersund
Ski-Doo RS -18
Oktan
Ski-Doo RS -18   Östersund   Oktan  
97 Niklas Backteman, Gällivare
Ski-Doo RS -18
Ski-Doo RS -18   Gällivare     
115 Jesper Bergström, Piteå
Lynx RS -19
Team Camp Polcirkeln
Lynx RS -19   Piteå   Team Camp Polcirkeln