Ungdom -8511 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
---|---|---|---|---|
5 | Johan Jansson Lundqvist, Bureå Ski doo Citation 3500 -80 | |||
12 | William norgren, vindeln ski-doo citation 3500 team gashäng | |||
15 | Morgan Gunnarsson, Lycksele Yamaha et 250-82 Yamaha vintage Sweden | |||
27 | Sebastian Larsson, Lycksele Yamaha ET 250 Fjällboyz Racing PowerUp | |||
58 | Axel Persson, Storuman Ski-doo Skandic 277-83 | |||
64 | Casper Burman, Sorsele Yamaha ET 250 | |||
66 | Linus Wikman, Lidträsk Yamaha Et 250 -82 Bullheads | |||
68 | Marcus Dehlin, Hörnefors Yamaha ET250 -81 Team Snedgnistan | |||
69 | Linus Forsberg, Storuman Yamaha Et 250 -81 Bullheads | |||
84 | Fridolf Svedin, Umgransele yamaha et 250 -79 Räddnex | |||
402 | Julia Lindström, Storuman SkiDoo Citation 3500 Bullheads | |||
Enstånk Mod -750 Förare | ||||
Inga anmälda i den här klassen | ||||
Lilla Standard -8513 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
12 | Mathias Bäcklund, Blattnicksele Yamaha Et 340 - 79 Team Ica Blattnicksele | |||
17 | Gustav Olsson, Lycksele Yamaha Et-340 Fjällboyz Racing Power Up | |||
44 | Tobias Svanberg, Piteå Yamaha STX340 -77 Gashäng Racing | |||
57 | Mattias Löfgren, Betsele Yamaha et340 -81 | |||
58 | Ronny Hedman, Sorsele Yamaha ET340 -79 Team ICA Blattnicksele | |||
61 | Simon Hedman, Sorsele Yamaha ET 340 -79 Team ICA Blattnicksele | |||
66 | Christoffer Wiklund, vännäs ski-doo citation ss Team snedgnistan | |||
71 | Daniel Vestman, Bygdsiljum Ski-Doo RV 340 -77 Bygdsiljum | |||
111 | Anders Larsson, Storuman Yamaha Et 340 -81 Bullheads | |||
177 | Kim Hägglund, Nordmaling yamaha Et 340 Lögderacing | |||
340 | Jonny Holmgren, Lycksele Yamaha stx 340 -77 Yamaha vintage sweden | |||
377 | Andreas Söderberg, storuman ski-doo citation 4500 -81 matsdalracing | |||
505 | johan nilsson, Lyckan yamaha et 340 -81 Lyxträsk Racing | |||
Stora Standard -8516 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
12 | Mathias Bäcklund, Blattnicksele Yamaha SS 440-82 Team Ica Blattnicksele | |||
13 | Jimmie Nilsson, Rödånäs Yamaha SS440 -82 TEAM BERRAS BUSAR | |||
46 | Zebastian Nygren, Gunnarn Yamaha EX440 -79 Gashäng Racing | |||
50 | Åke Holmgren , Vilhelmina SS 440 Team Snedgnistan | |||
52 | Johanna Janeheim, Sorsele Yamaha ex 440 -80 Team Åbergs | |||
53 | Jörgen Byström, blattnicksele Yamaha ss 440-84 Team Ica blattnicksele | |||
57 | Fredrik Lindgren, Åkullsjön Yamaha SS440 -84 Bygdsiljum | |||
58 | Alexander Lundström, Rödånäs Yamaha SS440 -80 TEAM BERRAS BUSAR | |||
64 | Samuel Andersson, Gunnarn yamaha XLV 540 -82 Gashäng Racing | |||
65 | Andre Dahlgren, Storuman Polaris Cutlass - 82 Polarisnorrland | |||
67 | Fredrik Karlsson, Umgransele yamaha ex 440 -82 Räddnex | |||
120 | Sevard Andersson, Lycksele Yamaha ss -84 Räddnex | |||
148 | Markus Johansson, Gargnäs Yamaha xlv | |||
164 | Andre Dahlström, GARGNÄS ss 440 Raket Drev Racing Team | |||
440 | Johan Larsson, Umeå Yamaha ex 440-78 | |||
666 | Jonatan Ejebro, Åttonträsk Yamaha ex440 Räddnex | |||
Retro Veteran -750 Förare | ||||
Inga anmälda i den här klassen | ||||
Stora Fläkt Mod 76-8511 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
1 | Magnus Hedlund, Boliden Yamaha Et 250 -80 Blue Smokers | |||
57 | Nicklas Strandh, Aktiv Panther -85 | |||
62 | Daniel wiklund, vännäsby ski-doo nordik Team snedgnistan | |||
67 | Jim Holmgren, Lycksele Yamaha Et 340 | |||
68 | Urban Holmgren, Nyholm Yamaha Stx 440 -76 | |||
76 | Nils-Erik Artursson, Björksele Everest 500 -79 | |||
112 | Magnus Granlund, Vilhelmina Arctic Cat Pantera 5000 -77 | |||
148 | Markus Johansson, Gargnäs Yamaha xlv | |||
164 | Andre Dahlsträm, Gargnäs Yamaha SS 440 Raket Drev Racing Team | |||
300 | Markus Brander, Kattisavan Yamaha ss -83 Fjällboyz Racing Power Up | |||
338 | Niclas Hammarstedt, Boliden Yamaha GP 433 -74 Blue smokers | |||
Lilla Dam Standard -853 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
44 | Sofie Svanberg, Piteå Yamaha STX 340 -77 Gashäng Racing | |||
66 | Angelica Dehlin, Hörnefors Ski-Doo Citation SS Team Snedgnistan | |||
429 | Sara Kristoffersson, Storuman Yamaha ET340 Bullheads | |||
Dam Racer -857 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
14 | Jenny Nyberg, Nordmaling Polaris -85 Lögderacing | |||
40 | Nicolina Larsson, Umeå Polaris -85 | |||
67 | Petra Svedin, Umgransele SRV-83 Räddnex | |||
103 | Fanny Waldemarsson, Storuman Ski-Doo Citation 300 -79 Team Höjdara | |||
107 | Matilda Gunnarsson, Lycksele Yamaha ss 440 -80 Yamaha vintage Sweden | |||
124 | Anna Kristoffersson, Storuman SRV 540 -84 Bullheads | |||
140 | Linnéa Sjöner, Bygdeå Polaris TXL -84 Team Hot Pistons | |||
Stora Racer 1 -859 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
9 | Daniel Vestman, Bygdsiljum Yamaha Phazer SX -85 Bygdsiljum | |||
27 | Thomas Larsson, Umnäs Polaris Indy Fjällboyz Racing Power Up | |||
33 | Pär Storrank, Holmsund Polaris Indy Matsdal Racing | |||
40 | Johan Larsson, umeå Polaris -85 | |||
62 | Jens-Peter Dahlgren, Storuman Polaris indy 400 super Polarisnorrland | |||
65 | Emil Lundgren, Umeå Polaris Indy c/c -83 | |||
66 | Niklas Dahlgren, Sävar Polaris Indy Trail -85 | |||
67 | Niklas Holmgren, Blattnicksele Yamaha SRV 540 Fjällboyz Racing Power Up | |||
641 | Leif Lundberg, Tjälamark Polaris Team Hot Pistons | |||
Stora Racer 2 -8511 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
4 | Roger Nording, Umeå Polaris Centurion -82 Team Snedgnistan | |||
8 | Markus Brännström, Ursviken Yamaha Srx 440 -77 Ugly Ducklings | |||
23 | Leif Lundberg, Tjälamark Ski-Doo Formula MX f/a-85 Team Hot Piston | |||
64 | Mikael Lidman, Bureå Ski-doo Blizzard X 77 Skellefteå Maskinservice | |||
73 | Magnus Grahn, Umeå Yamaha GPX638 -75 Team SnoPro Sweden | |||
101 | Conny Öjenstam, Hörnefors Polaris Indy Centurion 1981 | |||
335 | Tomas Sandström, Lycksele Skiroule RTX 654-71 | |||
400 | Thomas Larsson, Umnäs Polaris Indy 600 Fjällboyz Racing Power Up | |||
407 | Stefan Haglund, Örnsköldsvik Polaris Txl | |||
454 | Erik Tengman, Fällforsån Polaris TXL 340 HotPistonRacing | |||
467 | Mats Marklund, Sävar Polaris indy -83 | |||