Ungdom -8511 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
---|---|---|---|---|
12 | William norgren, vindeln ski-doo citation 3500 team gashäng | |||
15 | Morgan Gunnarsson, Lycksele Yamaha et 250-82 Yamaha vintage Sweden | |||
27 | Sebastian Larsson, Lycksele Yamaha ET 250 Fjällboyz Racing PowerUp | |||
55 | William Stenlund, blattnicksele Yamaha et 250 -80 Team Ica Blattnicksele | |||
58 | Axel Persson, Storuman Ski-doo Skandic 277-83 | |||
64 | Casper Burman, Sorsele Yamaha ET 250 | |||
66 | Linus Wikman, Lidträsk Yamaha Et 250 -82 Bullheads | |||
69 | Linus Forsberg, Storuman Yamaha Et 250 -81 Bullheads | |||
84 | Fridolf Svedin, Umgransele yamaha et 250 -79 Räddnex | |||
92 | Lukas The Hammer, Blattnicksele Et 250 Team Ica Blattnicksele | |||
402 | Julia Lindström, Storuman SkiDoo Citation 3500 Bullheads | |||
Enstånk Mod -750 Förare | ||||
Inga anmälda i den här klassen | ||||
Lilla Standard -8513 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
1 | Jimmy Åberg, Sorsele yamaha et 340 -79 Team Åbergs | |||
2 | alexander heginuz, lycksele ski-doo citation 4500 -80 | |||
12 | Mathias Bäcklund, Blattnicksele Yamaha Et 340 - 79 Team Ica Blattnicksele | |||
17 | Gustav Olsson, Lycksele Yamaha Et-340 Fjällboyz Racing Power Up | |||
21 | sebastian östhagen, tärnaby et 340 81 östhagen | |||
44 | Tobias Svanberg, Piteå Yamaha STX340 -77 Gashäng Racing | |||
61 | Simon Hedman, Sorsele Yamaha ET 340 -79 Team ICA Blattnicksele | |||
66 | Christoffer Wiklund, vännäs ski-doo citation ss Team snedgnistan | |||
96 | Jonas Lilja, Arjeplog Yamaha ET340 -84 | |||
111 | Anders Larsson, Storuman Yamaha Et 340 -81 Bullheads | |||
177 | Kim Hägglund, Nordmaling yamaha Et 340 Lögderacing | |||
340 | Jonny Holmgren, Lycksele Yamaha stx 340 -77 Yamaha vintage sweden | |||
377 | Andreas Söderberg, storuman ski-doo citation 4500 -81 matsdalracing | |||
Stora Standard -8513 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
6 | LarsOlov Lindberg, Ursviken SkiDoo Blizzard 5500 -79 | |||
13 | Jimmie Nilsson, Rödånäs Yamaha SS440 -82 TEAM BERRAS BUSAR | |||
46 | Zebastian Nygren, Gunnarn Yamaha EX440 -79 Gashäng Racing | |||
53 | Jörgen Byström, blattnicksele Yamaha ss 440-84 Team Ica blattnicksele | |||
58 | Alexander Lundström, Rödånäs Yamaha SS440 -80 TEAM BERRAS BUSAR | |||
64 | Samuel Andersson, Gunnarn yamaha XLV 540 -82 Gashäng Racing | |||
65 | Andre Dahlgren, Storuman Polaris Cutlass - 82 Polarisnorrland | |||
67 | Fredrik Karlsson, Umgransele yamaha ex 440 -82 Räddnex | |||
82 | Viktor Ingelsson, Täfteå Yamaha ss 440 TEAM BERRAS BUSAR | |||
93 | Johan Lindh, Tärnaby Yamaha ss440 Gashäng Racing | |||
120 | Sevard Andersson, Lycksele Yamaha ss -84 Räddnex | |||
148 | Markus Johansson, Gargnäs Yamaha xlv | |||
164 | Andre Dahlström, GARGNÄS ss 440 Raket Drev Racing Team | |||
Retro Veteran -750 Förare | ||||
Inga anmälda i den här klassen | ||||
Stora Fläkt Mod 76-8512 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
28 | Roger Dehlin, Hörnefors Yamaha EX440 -79 Team Snedgnistan | |||
34 | Tobias Jonsson, Holmsund ski-doo tnt 340 -73 MatsdalRacing | |||
52 | Jimmy Bergman, Arjeplog Yamaha SS 440 | |||
63 | Urban Wallström, Skellefteå Yamaha SS -83 | |||
67 | Jim Holmgren, Lycksele Yamaha Et 340 | |||
68 | Urban Holmgren, Nyholm Yamaha Stx 440 -76 | |||
69 | André Lindberg, Umnäs Yamaha SS440 Fjällboyz Racing PowerUP | |||
83 | Elias Lindberg, gargnäs polaris cutlass | |||
108 | David Lundqvist, Holmsund Ski-doo Everest 444/503 -78 Matsdal Racing | |||
148 | Markus Johansson, Gargnäs Yamaha xlv | |||
164 | Andre Dahlsträm, Gargnäs Yamaha SS 440 Raket Drev Racing Team | |||
300 | Markus Brander, Kattisavan Yamaha ss -83 Fjällboyz Racing Power Up | |||
Lilla Dam Standard -854 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
44 | Sofie Svanberg, Piteå Yamaha STX 340 -77 Gashäng Racing | |||
66 | Angelica Dehlin, Hörnefors Ski-Doo Citation SS Team Snedgnistan | |||
177 | jenny Nyberg, Nordmaling Yamaha et340 Team Lögderacing | |||
429 | Sara Kristoffersson, Storuman Yamaha ET340 Bullheads | |||
Dam Racer -855 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
22 | Alice Wallström , Skellefteå Yamaha Phazer -85 | |||
40 | Nicolina Larsson, Umeå Polaris -85 | |||
67 | Petra Svedin, Umgransele SRV-83 Räddnex | |||
124 | Anna Kristoffersson, Storuman SRV 540 -84 Bullheads | |||
140 | Linnéa Sjöner, Bygdeå Polaris TXL -84 Team Hot Pistons | |||
Stora Racer 1 -8511 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
3 | Leif Lundberg, Tjälamark Ski-Doo Formula MX Hot Piston Racing | |||
17 | Gustav Olsson, Lycksele Yamaha Srv 540 OlssonMotorsport | |||
33 | Pär Storrank, Holmsund Polaris Indy Matsdal Racing | |||
40 | Johan Larsson, umeå Polaris -85 | |||
55 | stellan nilsson, umgransele Yamaha Phazer -85 Räddnex | |||
62 | Jens-Peter Dahlgren, Storuman Polaris indy 400 super Polarisnorrland | |||
65 | Emil Lundgren, Umeå Polaris Indy c/c -83 | |||
66 | Niklas Dahlgren, Sävar Polaris Indy Trail -85 | |||
67 | Niklas Holmgren, Blattnicksele Yamaha SRV 540 Fjällboyz Racing Power Up | |||
469 | andreas svanberg, storuman Indy trail -83 gashäng racing | |||
640 | Alexander Sjöner, Bygdeå Polaris Indy Trail -84 Team Hot Pistons | |||
Stora Racer 2 -857 Förare | ||||
Startnr | Förare/Maskin | Maskin | Ort | Team |
4 | Roger Nording, Umeå Polaris Centurion -82 Team Snedgnistan | |||
64 | Mikael Lidman, Bureå Ski-doo Blizzard X 77 Skellefteå Maskinservice | |||
73 | Magnus Grahn, Umeå Yamaha GPX638 -75 Team SnoPro Sweden | |||
96 | Robert Andersson, Storuman Polaris Indy TXL Gashäng Racing | |||
101 | Conny Öjenstam, Hörnefors Polaris Indy Centurion 1981 | |||
335 | Tomas Sandström, Lycksele Skiroule RTX 654-71 | |||
400 | Thomas Larsson, Umnäs Polaris Indy 600 Fjällboyz Racing Power Up | |||